جایگاه واقعیت افزوده در شرکت‌های بزرگ خودروسازی

 

تکنولوژی (Augmented Reality )AR با قرار دادن اشیاء مجازی در جهان اطراف ، ما را قادر می‌سازد تا واقعیت را با داستان در یک گوشی هوشمند و یا از طریق عینک های ویژه ترکیب کنیم .

کد خبر: ۶۱۰۰۲۱

تاریج انتشار:  ۱۸ دسامبر ۲۰۱۷

تکنولوژی Augmented Reality ) AR) با قرار دادن اشیاء مجازی در جهان اطراف، ما را قادر می‌سازد تا واقعیت را با داستان در یک گوشی هوشمند و یا از طریق عینک‌های ویژه ترکیب کنیم. کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند تا سال ۲۰۲۴ بازار AR می‌تواند به ارزش ۱۲۲ میلیارد یورو برسد.

این تکنولوژی به شرکت‌های بزرگ در سراسر جهان قدرت زیادی برای نوآوری در روش‌های کسب و کار و جذب مشتریان را داده است. اخیرا شرکت‌هایی مانند هوندا و مرسدس بنز از این تکنولوژی برای بهبود صنعت خودروسازی استفاده کرده‌اند.

واقعیت افزوده در هوندا

هوندا در ۱۸ دسامبر با رونمایی از یک اپلیکیشن واقیعت افزوده شادی شروع سال نو را به کودکان مبتلا به بیماری‌های سخت که در بیمارستان کالیفرنیا بستری بودند، هدیه کرد. این اپلیکیشن که با نام ultimate get well card بر روی ‍‍پلتفرم Blipper AR ساخته شده کارت پستالی را نشان می‌دهد که جلوه‌های جذابی از زمستان در آن به صورت متحرک از کارت خارج می‌شوند. علاوه برآن در قسمت دیگری پیام‌های انرژی بخش مردم جهان برای کودکان بیمار در قالب کارت تبریک سال نو دیده می‌شود.

اگرچه این کار به اهداف تجاری هوندا ارتباط چندانی ندارد، اما به طور هوشمندانه‌ای از این تکنولوژی در راستای انجام مسئولیت اجتماعی خود استفاده کرده است و ثابث کرد که با رشد شرکت‌ها اهداف ومسئولیت اجتماعی آن‌ها نیز بزرگ‌تر خواهد شد.

واقعیت افزوده در مرسدس بنز

همان رویکرد به واقعیت افزوده که برخی از شرکت‌ها برای بهبود نیروی کار استفاده می‌کنند می‌تواند کارایی و نگهداری وسایل نقلیه را  برای صاحبان خودرو آسان‌تر کند.

از این رو شرکت مرسدس بنز یک اپلیکیشن راهنما برای صاحبان خودرو با استفاده از AR با نام Ask Mercedes طراحی کرده این اپلیکیشن از ویژگی تشخیص تصویر برای ارتباط کاربران با اجزای داخلی mercedes benz E-class 2018 استفاده کرده و پس از شناسایی قسمت مورد نظر خودرو ، اطلاعات دقیق و نحوه عملکرد آن جزء را به طور کامل در قالب ویدیو یا متن نشان می‌دهد .

آقای Brrita Seeger مدیرعامل  بازاریابی مرسدس گفت: “ما در حال ایجاد تجربه‌ای شخصی فراتر از وسیله نقیله برای مشتری هستیم  و با خدمات ابتکاری مانند Mercedece Ask  بیشتر در حال گسترش اکوسیستم دیجیتال هستیم.”

هم‌اکنون تنها نسخه ios این اپلیکیشن در امریکا موجود است و نسخه اندروید آن در سال ۲۰۱۸  علاوه بر امریکا در مالزی، آلمان، هند و هنگ کنک منتشر خواهد شد. علاوه بر مرسدس هیوندای نیز در اوایل سال جاری یک کتابچه راهنمای مجازی منتشر کرده است .

به نظر می‌رسد AR‌   با بهبود عملکرد خودرو ، کمک به فروش آن و افزایش ایمنی راننده، به سرعت  به یک جزء اصلی در صنعت خودرو سازی تبدیل خواهد شد .

 

منبع:

https://mobile-ar.reality.news/news/mercedes-benz-gives-auto-manual-virtual-boost-with-augmented-reality-0181605/

https://mobile-ar.reality.news/news/honda-thaws-our-cold-hearts-with-augmented-reality-get-well-cards-for-hospitalized-children-0181721/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *