استارت‌آپ‌ها و کاهش ترافیک!

وسایل نقلیه الکتریکی و هیدروژنی، همراه با سیستم‌های موتورهای مستقل پیشرفته، آینده حمل‌ونقل مسافران را شکل می‌دهند.

کد خبر: ۶۰۷۰۲۳

انتشار خبر: ۱۸ سپتامبر ۲۰۱۷

آیا در رابطه با آینده تکنولوژِی هیجان‌زده‌اید اما همچنین نسبت به ترافیک نگران هستید؟ دلواپس نباشید! تعدادی از استارت‌آپ‌ها فعالیت در زمینه تکنولوژی‌هایی را آغاز کرده‌اند که قرار است این غول ترافیک را شکست دهند.

تکامل حمل و نقل و ترافیک

وسایل نقلیه الکتریکی و هیدروژنی، همراه با سیستم‌های موتورهای مستقل پیشرفته، آینده حمل‌ونقل مسافران را شکل می‌دهند. این تکنولوژی‌ها تجربه‌های رفت‌وآمدهای روزانه پاک، امن و پایدار را تعریف خواهند کرد.

مهم نیست که خودروی شما چقدر پاک و امن است، اگر شما در راه‌بندان ترافیک باشد گیر افتاده‌اید مگر اینکه خودروی شما بتواند پرواز کند یا از زیر زمین ادامه راه را طی کند! خوشبختانه افرادی هستند که می‌خواهند این رویاها را به واقعیت تبدیل کنند.

تاکسی‌های پرنده: اوبر و وُلوکوپتر

از زمانی که در فیلم جستون‌ها نشان داده شد که ایده‌آل‌ترین نوع حمل‌ونقل برای خانواده ماشین‌های پرنده است، هر فردی می‌خواهد یک ماشین پرنده داشته باشد. ماشین‌های پرنده مدت زمانی است که دیگر در حوزه دانش‌های تخیلی نیستند. تعداد زیادی از شرکت‌ها در حال کار بر روی نسخه‌هایی از ماشین‌های پرنده هستند و خودروی اوبر شرکت  ride-hailing تنها یکی از این موارد است.

اوبر قصد دارد تا سال ۲۰۲۰ یک شبکه از تاکسی‌های پرنده را در دالاس، تگزاس و دوبی به کارگیرد. پروژه Uber Elevate از وسایل حمل و نقل برخاست و فرود عمودی برای مسافران استفاده می‌کند. استارت‌آپ آلمانی ولوکوپتر نیز با مقامات شهر دوبی برای یک پروژه مشابه کار می‌کند و آزمایش‌های تکمیلی را در اواخر امسال انجام خواهد داد.

کیتی هاوک (شاهین کوچک) – یک پرواز کننده متفاوت

شایعه شده بود که لاری پیج، بنیانگذار گوگل مدت زمانی است که بر روی یک خودروی پرنده کار می‌کند. خب، به آوریل سال جاری بازگردیم و صحت آن را تایید کنیم. استارت‌آپی به نام کیتی هاوک که توسط لاری پیج بر روی آن سرمایه‌گذاری انجام شده بود ایده خود برای یک “هواپیمای تمام الکتریکی” را آشکار کرد. به گفته شرکت این وسیله نیاز به هیچ مجوزی ندارد و افراد می‌توانند خیلی سریع “در عرض چند دقیقه” با آن کار کنند. انتظار می‌رود نسخه تجاری این پروازکننده قبل از پایان سال جاری آماده باشد.

سفر زیرزمینی: شرکت بورینگ

اگر سریال کارآفرینی Elon Musk  را دوست دارید با مفاهیم و ایده‌های عجیب و غریب نا آشنا نیستید. Musk پیشنهاد می‌دهد که به جای آنکه به جاده‌ها و خیابان‌های پر از ازدحام برویم، زیر زمین برویم! استارت‌آپ حفاری تونل با نام شرکت بورینگ با ساخت یک سیستم حمل و نقل منحصر به فرد در زیر زمین‌های مجهز به “سورتمه‌های الکتریکی”  در حال انجام این ایده برای حمل‌ونقل افراد است. شرکت بورینگ در حال‌حاضر بخشی از تونل اولیه خود را در شهر لس‌آنجلس را حفاری کرده‌ است و همچنان قصد ادامه کار دارد.

این‌گونه به نظر می‌رسد که ایده‌هایی که در حال اجرا شدن هستند در صورت عملی شدن غول ترافیک را شکست خواهند داد.

 

لینک خبر:

https://futurism.com/5-futuristic-ways-to-beat-traffic/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *