نوار های لاستیکی ابداع شده، ۲۰۰ برابر محکم تر از فولاد

نوارهای لاستیکی نشکنی که 200 برابر از فولاد قوی‌تر هستند، به زودی عرضه خواهند شد.

کد خبر: ۶۰۶۱۰۲

تاریخ انتشار: ۲۶ آگوست ۲۰۱۷

نوار های لاستیکی ابداع شده، ۲۰۰ برابر محکم تر از فولاد

نوار های لاستیکی نشکنی که ۲۰۰ برابر از فولاد قوی‌تر هستند، به زودی عرضه خواهند شد. بزرگ‌ترین تولیدکننده نوار های لاستیکی در دنیا، محصول اصلی خود را جاودانه ساخته است.

کمپانی Alliance Rubber، یک شرکت ۹۴ ساله در ایالت اوهایو آمریکا، اعلام کرده است یک همکاری جدید را با محققان بریتانیایی برای تزریق گرافن به نوار های لاستیکی خود آغاز می‌کند. این نوار های لاستیکی می‌توانند برای همیشه پایدار بمانند. تاثیر این ویژگی گرافن فوق‌العاده است به‌طوری که بیش از ۲۰۰ برابر سخت‌تر از فولاد، قوی‌ترین ماده شناخته شده برای انسان است.

جیسون ریسنر، مدیر استراتژی کسب و کار در Alliance، گفت: “این شرکت در سال آینده با همکاری محققان دانشگاه Sussex برای تعیین بهترین نسبت گرافن به لاستیک، همکاری می‌کند. مقدار بسیار کم گرافن باعث می‌شود که نوار ها به مقاومت حداکثری نرسند، و همچنین مقدار بسیار زیاد آن موجب عدم انعطاف نوار ها می‌شود. پس بسیار حائز اهمیت است که این نسبت طلایی را پیدا کنیم.”

ریسنر افزود: “زمانی که کمپانی Alliance مشغول کشف کردن دستورالعمل ساخت برای نوار های لاستیکی بی نقص و نشکن خود می‌باشد، همزمان این شرکت می‌تواند به صنایع متعدد از جمله خرده فروشان مانند Staples و Office Depot ( نام دو کمپانی خرده فروشی با شعبه‌های متعدد در آمریکا) و همچنین عمده‌فروشانی که در زمینه صنایع کشاورزی و فن‌آوری مشغول به کار هستند، شروع به فروش کند.”

عایق الکتریسیته و بسته بندی تجهیزات الکترونیکی

ریسنر در ادامه می‌گوید: “گرافن می‌تواند بسیاری از خلاءهای موجود، در به کارگیری نوار های لاستیکی سنتی را پر کند. برای مثال، نوارهای گرافنی می‌توانند عایق در برابر الکتریسیته ساکن باشند، که برای شرکت‌های حمل‌ونقل کالاهای الکترونیکی حیاتی است.” وی افزود: “یک باند عایق الکتریسیته می‌تواند در تمام این بسته بندی‌ها در اطراف تجهیزات الکترونیکی استفاده شود و خطر آسیب زدن به تجهیزات را نداشته باشد.” این نوار ها همچنین می‌توانند با برچسب‌های RFID تجهیز شده و رنگشان بسته به درجه حرارت یا زمان تغییر کند.

تغییر رنگ در بسته بندی مواد غذایی

با توجه به این که فروشگاه‌ها باید استانداردهای خاصی را برای محصولاتی که در زنجیره عرضه دارند، رعایت کنند می‌توانند متوجه شوند که دمای محصولات بالاتر از درجه حرارتی رفته است که قرار بوده تحویل داده شوند، و آن‌ها را سریع تر فاسد اعلام ‌کنند. همچنین آن‌ها می‌توانند آن محصول را رد کنند چون از رنگ آن می‌توان متوجه شد که دمای آن بالاتر از حد مجاز رفته است. مصرف کنندگان نیز می‌توانند از این موضوع سود ببرند. به عنوان مثال، اگر یک بسته از مارچوبه با یک نوار لاستیکی آبی باقی بماند، اما نوار یک بسته دیگر سیاه است، مردم می‌توانند تشخیص دهند که از مصرف کدام یک پرهیز کنند.

ریسنر در ادامه می‌گوید: “با این حال، برای میلیون‌ها نفر که روزانه از نوارهای لاستیکی در محیط خانه یا دفتر کار استفاده می‌کنند، دوام و پایداری می‌تواند به عنوان بزرگ‌ترین برگ برنده معرفی شود.”

در نهایت، شرکت Alliance قصد دارد در آینده نزدیک گرافن را در هر محصول لاستیکی که تولید می‎کند، قرار دهد. طبق گفته ریسنر، تبدیل یک قطعه لاستیکی معمولی به یک دستگاه قابل ردیابی، گام بلند بعدی این شرکت خواهد بود.

منبع

http://www.sciencealert.com/unbreakable-rubber-bands-that-are-200-times-stronger-than-steel-are-coming-soon

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *