معرفی و تحلیل فیلم Snowpiercer

معرفی و تحلیل فیلم Snowpiercer

کد خبر:M_60714

نام فیلم:  Snowpiercer
سال تولید:  ۲۰۱۳
کارگردان: Bong Joon-ho

تحلیل فیلم Snowpiercer: به سراغ عصر یخبندان بعدی رفته است و زمانی را به تصویر می کشد که در آن به علت بی توجهی به محیط زیست، گرمای جهانی بالا رفته و بشر در تقلای از بین بردن دمای بالا در سطح زمین، شروع به استفاده از گاز خنک کننده ی “CW7” کرده است. که به علت استفاده ی بی رویه از آن، تاثیروارونی بر دمای زمین وارد آورده و آن را در سرمای شدید و انعطاف ناپذیری فرو برده است.

تنها شمار اندکی از نوع بشر که موفق به سوار شدن به قطاری ساخته فردی به نام Wilford، شده اند، توانسته اند به بقا دست یابند. قطاری در حال حرکت بر روی ریلی یکپارچه سراسری به دور زمین که سالی یک بار سطح آن را در می نوردد. Wilford از مدت ها قبل از شروع از بین رفتن حیات در سطح زمین همواره در تلاش برای ساخت قطاری با ویژگی پایداری در هر شرایطی بوده است، و در حالی به پروژه عظیم خود می پرداخته است، که مورد تمسخر بسیاری قرار گرفته بود. وی تنها به این علت که چند قدم از افراد جامعه جلوتر بوده است و اثرات جانبی گاز CW7 را به خوبی پیش بینی کرده بود، حالا توانسته است به قدرتمندترین فرد زمین تبدیل گردد، تا حدی که دیگران او و موتور قطار ساخت وی را “مقدس” می دانند.

Snowpiercer جامعه ای کوچک با تمام جزئیات آن را به خوبی درون یک قطار ترسیم کرده است. داستان در سال ۲۰۳۱ و به تمامی درون این جهان میناتوری روایت می شود. شخصیت اول فیلم، Curtis با بازی Chris Evans، که یک شورشی به حساب می آید که به موقعیت خود در طبقه بندی این قطار اعتراض دارد، پیام هایی مبنی بر دعوت به یک برنامه شورشی از پیش طراحی شده دریافت می کند، که هویت فرستنده پیام ها نا معلوم بوده و داستان پیچیده تری در پس خود خواهد داشت. برنامه شورشی که Curtis را ترغیب به رسیدن به لوکوموتیو قطار که نمادی از سکان یک حکومت است می کند .

این فیلم بر آن است تا با سبک جذاب و به دور از کلیشه خود به روشنگری راجع به سناریوهای موجود پشت پرده در افکار و قوانین شکل دهنده حاکم بر اجتماعات بشری بپردازد. در طی این برنامه شورشی سفری پرمخاطره اما روشنگر را همراه با Curtis، نابغه امنیتی سیستم های قطار  Nam، دختر وی که دارای قدرتی ماورایی است  Yona، مادری در جستجوی کودک خود Tanya و … تجربه خواهیم کرد و رفته رفته با پیش رفتن در این سفر تعاریف سیستم زندگی برتر در ذهن دچار تحولاتی اساسی خواهد شد.

فیلم Snowpiercer به کارگردانی  Bong Joon-ho کره ای، با بازی بازیگران سرشناسی چون Tilda Swinton، John Hurt، Ed Harris، Octavia Spencer و … که موفق به دریافت جوایز بسیاری از فستیوال هایی نظیر “Blue Dragon”، “Grand Bell” و .. شده است، فیلم علمی-تخیلی با صحنه های اکشن خوش ساختی است که فراتر از موفقیت های دیداری خود به مسائلی پیرامون اهداف زندگی اجتماعی، خصوصیات گریزناپذیر بشری، لایه های عمیق و سردرگم کننده زندگی و مفاهیمی از این دست می پردازد، که لذت تماشای آن را نباید از دست داد.

هشتک  #معرفی_فیلم

تریلر فیلم 

http://www.aparat.com/v/yTsl9

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *