چهار استراتژی فروش موثر برای کسب‌وکار کوچک شما

توانایی بازاریابی محصولات و خدمات، موفقیت یا شکست یک سازمان را تعیین می‌کند. رشد و توسعه هر کسب‌وکار کوچکی به سود یا درآمد حاصل از فروش بستگی دارد.برای زنده ماندن در محیط کسب‌وکار رقابتی امروز، یک استراتژی فروش مناسب الزامی است.

 

یک استراتژی فروش کارآمد دو موضوع را نشان می‌دهد؛ غلبه بر رقابت شدید و افزایش فروش محصولات و خدمات.

عدم برنامه‌ریزی یا شکست اجرای استراتژی، به افزایش موجودی فروخته‌نشده منجر خواهد شد. اگر این چرخه برای مدت طولانی ادامه پیدا کند، خرید افت شدیدی خواهد داشت و ورشکستگی به احتمال زیاد به‌طور ناگوار پدید می‌آید.

یک استراتژی فروش خوب به‌طور موثر در دسترس بودن یک بازار آماده برای کالاها و خدمات تولیدشده توسط شرکت شما را تضمین کرده و عوامل تقاضا و عرضه را نشان می‌دهد و کسب‌وکار کوچک شما را به حالتی متعادل حفظ خواهد کرد.

یک تیم بازاریابی تعیین کنید؛ یا در پیرامون خود یا از یک شرکت بازاریابی. شما باید بدانید که یک استراتژی فروش موثر روی چهار پارامتر تمرکز دارد؛ تولید، قیمت‌گذاری، مکان و ترویج.

تولید

تولید شامل ساخت یک محصول است. عوامل گوناگونی، از جمله احتیاجات مصرف‌کنندگان و شرایط بازار، باید پیش از اینکه محصول، تولید و دستخوش تغییرات شود، بادقت تجزیه‌وتحلیل شوند.

یک استراتژی فروش خوب بودجه اندکی را شامل خواهد شد. شما بایستی هزینه‌های تولید را پایین نگه داشته؛ اما کیفیت محصولات‌تان همیشه باید در حد ممکن بالا باشد. مشتریان به‌سادگی محصولی را که نامرغوب است خرید نمی‌کنند.

قیمت‌گذاری

قیمت‌گذاری شامل تعیین هزینه‌ای است که در قالب آن محصولات و خدمات شما باید فروخته شود. یک استراتژی فروش موفق قضاوت و برداشتی خوب در تعیین قیمت محصولات و خدمات شما را به کار خواهد گرفت.

این پروسه شامل بررسی و پژوهش است و یک زمان مناسب برای برنامه‌ریزی و موارد قابل تامل در این خصوص را اتخاذ می‌کند که اگر تمام هزینه‌های قابل تعهد در ساخت را با حاشیه‌ای قابل توجه پوشش بدهد، قیمت فروش محصولات و خدمات تنها به سود منجر خواهد شد.

مکان

مکان به معنای تعیین محلی است که محصول در آنجا فروخته می‌شود.

تبلیغ و ترویج

ترویج به تاکتیک‌های مورد بحث در بازاریابی اشاره دارد.

گفتنی است کسب‌وکار کوچک شما با پیروی از یکسری دستورالعمل‌ به‌خوبی قابل انجام خواهد بود.

تعهد: به‌طور کلی، اعضای یک تیم بازاریابی موفق ساعت‌های طولانی کار می‌کنند. همان زمان، آنها باید در طول معرفی و عرضه محصول که نیاز به مقدار زیادی از انرژی و تلاش دارد آرام و هوشیار باشند.

بازاریاب متعهد و موفق هر آنچه لازم است برای پنهان کردن هر گونه استرسی که ممکن است از مشتریان احساس کند را به کار می‌بندد.

شور و شوق: کارشناسان معتقدند که برای هر فروش از دست رفته به واسطه اشتیاق بیش از حد، یک شرکت می‌تواند یکصد فروش بیشتر از دست بدهد؛ البته اگر فروشندگان به اندازه کافی مشتاق نباشند.

احترام: احترام؛ ادب و نزاکت ارائه می‌دهد. هیچ کسب‌وکار کوچکی تا به حال نبوده که با نشان دادن احترام برای یک مشتری فروش خود را از دست داده باشد. حتی اگر هیچ شانسی برای اینکه فروشی رخ دهد وجود نداشته باشد، نشان دادن احترام به‌تنهایی بدون توجه به محصولات و خدماتی که شما می فروشید، به شرکت شما سود خواهد رساند.

رضایت: آگهی‌های بازرگانی همیشه از افراد معروف برای فراهم آوردن مصادیق رضایت استفاده می‌کنند. آنها به این دلیل این کار را انجام می‌دهند که مردم برای نظرات کسانی که به آنها احترام می‌گذارند، ارزش قائل می‌شوند و این می‌تواند موجب افزایش فروش شود.

اغلب لازم نیست که از افراد مشهور استفاده شود؛ حتی برای ترویج یک محصول. در حقیقت مصادیق رضایت از مردمی که از محصولات و خدمات شما خریداری و استفاده کرده‌اند، می‌تواند به‌تنهایی موثر باشد.

به‌عنوان مالک یک کسب‌وکار کوچک، زمانی که کارتان به فروش منجر شود، می‌توانید از چرخه کوچک وابستگی خارج شده و مستقل فعالیت کنید و کسب‌وکاری بزرگ داشته باشید. اگر از عناوین بالا پیروی کنید، به‌زودی مشتریانی بیش از اینکه بدانید برایشان چه کاری می‌خواهید انجام دهید، خواهید داشت.

 

منبع

کلمات کلیدی
,
More from الهام اشرفی

ربات جراحی تزریق بسیار دقیق چشمی را ممکن کرده است

کد خبر: ۵۱۱۱۰۳ داروی ترومبولیتیک یا تجزیه‌کننده لخته خون به  tpA (فعال‌کننده...
مشاهده مطلب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *