پروژه‌های جالب دانشمندان جوان

دانشمندان پرشور و جوان در نمایشگاه تکنولوژی کشور ایرلند، پروژه‌های جالب و متفاوتی در حوزه‌های الکترونیک، پزشکی، فناوری اطلاعات و حتی مراقبت از کودک ارائه کردند.

این بار جوانان کشور ایرلند، با ایده‌های جذابشان به کمک مردم جهان آمدند. به نمایشگاه تکنولوژی حاضر در آر. دی. اس (RDS) دوبلین، پایتخت ایرلند برویم تا نگاهی به 5 پروژه‌ی جالب بیندازیم:

۱.      احساس امنیت کردن هنگام دوچرخه سواری در ترافیک بحث چالش برانگیزی است. «حس دوچرخه»، یک سنسور حرکتی ترافیک که نزدیک شدن به ترافیک را هشدار می‌دهد، می‌تواند به این مسئله کمک کند. این سنسور توسط رویسین نونان (Róisín Noonan) از دانشگاه جامع تاربرت (Comprehensive School, Tarbert) توسعه داده شده است.

۲.      چرا برای آب پول بدهید وقتی که می‌توانید آن را مجانی از آسمان جمع کنید؟ بن لانیگان (Ben Lanigan) از کالج سینت کایران کیلکنی (St Kieran’s College, Kilkenny) سیستمی را توسعه داده که از آب باران در رادیاتور و توالت استفاده می‌کند. این امر موجب صرفه‌جویی در هزینه‌ی استفاده از آب تصفیه می‌شود.

۳.      صرفه‌جویی می‌تواند با به‌کارگیری اختراع آنی نیکول (Annie Nichol)، لویز موری (Laoise Murray) و جسیکا فیتزجرالد (Jessica Fitzgerald) از دانشگاه انجمن سینت برندان در اوفالی (St Brendan’s Community School in Offaly)، هم صورت گیرد. آنها با استفاده از یک ماده‌ی شبه انعکاسی که نور چراغ‌ها را بیشتر می‌کند، مصرف برق را در کریسمس کاهش می‌دهند.

۴.      دانشجویان دانشگاه سینت ماری (St Mary’s College)، یک «پزشک کامپیوتری» را توسعه داده‌اند که جدول‌هایی از جزئیات بیومتریکی که در مراقبت‌های اولیه استفاده می‌شود، در خود دارد. آیدان داولینگ، ادوارد کلیری مویلان و جک بریدی از یک کامپیوتر شخصی و تکنولوژی مایکروسافت کینتیک استفاده می‌کنند و به جمع‌آوری داده بر روی وضعیت پزشکی و حرکتی فرد می‌پردازند.

۵.      جک ناگل (Jack Nagle) و ایگان مک کنا (Eoghan McKenna) از دانشگاه انجمن کیلورگلین (Killorglin Community College)، ایده‌ای دادند که به کمک آن، نوزادی که خوابیده است از رفلاکس در امان است. «نگهدار بچه‌ی خواب‌آلود»، از یک اهرم ساده استفاده می‌کند تا هنگامی که نوزاد به خواب رفته، در یک تخت یا گهواره بدون نیاز به بالش اضافی یا وسایل دیگر، قرار گیرد.

 

منبع

این مطلب را به اشتراک بگذارید

More from نرگس ایمانی

ژن‌درمانی و تغییرات فیزیکی و ذهنی!

اصلاح ژن‌ها، پتانسیل زیادی برای پیشرفت‌های شخصیتی، افزایش طول عمر و اصلاحات...
مشاهده مطلب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *