همکاری Huawei و Intel در بازبینی تکنولوژی‌های ۵G

صنعت ارتباطات به سرعت در حال پیشرفت و شکوفایی است و اکنون توسعه تجاری نسل پنجم شبکه¬های تلفن همراه تحت استاندارد¬های 5G در حال بررسی می¬باشند. آخرین اقدام Huawei تست توسعه قابلیت همکاری (IODT) مبتنی بر رادیو جدید 3GPP 5G است. که برای وارد کردن آن به زندگی روزمره، شرکت مخابراتی و تجهیزات مخابراتی چند¬ملیتی چینی همکاری¬هایی را با شرکت سازنده میکروچیپ¬ Intel در بازبینی تکنولوژی¬های 5G شکل داده است.

کد خبر: ۶۰۷۲۷۵
تاریخ انتشار: ۲۲ سپتامبر ۲۰۱۷

همکاری Huawei و Intel در بازبینی تکنولوژی‌های ۵G

صنعت ارتباطات به سرعت در حال پیشرفت و شکوفایی است و اکنون توسعه تجاری نسل پنجم شبکه‌های تلفن همراه تحت استاندارد‌های ۵G در حال بررسی می‌باشند. آخرین اقدام Huawei تست توسعه قابلیت همکاری (IODT) مبتنی بر رادیو جدید ۳GPP 5G است. که برای وارد کردن آن به زندگی روزمره، شرکت مخابراتی و تجهیزات مخابراتی چند‌ملیتی چینی همکاری‌هایی را با شرکت سازنده میکروچیپ Intel در بازبینی تکنولوژی‌های ۵G شکل داده است.
در ماه فوریه، در اجلاس Global 5G Test در کنگرهMWC 2017 بارسلونا، Huawei، Intel و همراه با شرکای اپراتور مخابراتی خود اعلام کردند که در اجرای استانداردهای جهانی ۵G همکاری خواهند داشت. کار گروهی متمرکز بر افزایش همکاری بین اپراتورهای مخابراتی، تولیدکنندگان تجهیزات و شرکای صنعتی می‌باشد که به ایجاد زنجیره یکپارچه صنعت ۵G از تراشه‌ها و پایانه‌ها، زیرساخت‌های شبکه و تجهیزات تست، و ساخت یک سیستم جهانی ۵G منجر می‌شود. همکاری اخیر Huawei و Intel اولین گام مهم در رسیدن به این هدف است.
بر اساس مدل اولیه ۵G شرکت Huawei و نسل سوم ۵G Mobile Trial Platform) MTP) شرکت Intel، هر دو شرکت به طور مشترک عملکرد کلی فن‌آ‌وری۵G NR را در sub-6GHz شامل مواردی مانند C-Band و mmWave را بررسی خواهند کرد. شرکت‌ها آزمایشات را در محیط واقعی انجام می‌دهند که مستقیما به زیرساخت‌های Huawei و پلتفرم ترمینال Intel متصل می‌شوند.

 

اولین باند فرکانس ۵G

به عنوان یکی از اولین طیف ۵G در سراسر جهان، C-Band پوشش اولیه و پهنای باند ۵G را فراهم می‌کند. علاوه بر این، C-Band به عنوان یکی از اولین باند فرکانس ۵G تجاری در جهان عرضه خواهد شد. Yang Chaobin، رئیس گروه خط تولید ۵G در Huawei گفت: “Huawei متعهد به اجرای توسعه و استفاده تجاری از فن‌آوری‌های۵G است.” Asha Keddy، نایب رئیس گروه ارتباطات و دستگاه‌ها در شرکت Intel، گفت: “Intel به طور فعال با مجریان پیشرو در صنعت۵G به منظور تسریع تست‌های ۵G R & D و تجاری‌سازی آن همکاری می‌کند.”
دو شرکت در هفته‌های اخیر مشغول بوده‌اند. شرکت Huawei با SoftBank در انواع موارد استفاده بالقوه برای یک شبکه ۵G همکاری داشته است. موارد استفاده شامل انتقال ویدئویی UHD با توان فوق العاده بالا بیش از ۸۰۰ مگابیت در ثانیه، کنترل از راه دور یک بازوی رباتیک با استفاده از انتقال تاخیر فوق العاده کم و رندر از راه دور از طریق سرور GPU با استفاده از پردازش به شرکای تجاری می‌باشند.
از سوی دیگر، یک پلتفرم رانندگی خودمختار در سطح جهانی به منظور توسعه تکنولوژی بیشتر به طور مشترک توسط BMW، Intel و شرکت فرعی آن Mobileye، توسط Fiat Chrysler Automobile) FCA) شکل گرفت. این گروه قرار است تا پایان سال ۲۰۱۷ ۴۰ خودروی آزمایشی خود را به راه اندازد. Intel همچنین اعلام کرد که پس از تکمیل پیشنهاد مناقصه Mobileye، این شرکت تجارت رانندگی خودمختار خود را با عنوان برنامه from car to cloud شتاب خواهد داد.

منبع:

https://www.iottechnews.com/news/2017/sep/22/huawei-and-intel-verify-5g-technologies-and-their-degree-maturity/
http://www.huawei.com/en/news/2017/9/Huawei-5G-collaboration-Intel

کلمات کلیدی
, , , , ,
More from نسیم بیکی

همکاری Huawei و Intel در بازبینی تکنولوژی‌های ۵G

کد خبر: ۶۰۷۲۷۵ تاریخ انتشار: ۲۲ سپتامبر ۲۰۱۷ همکاری Huawei و Intel در...
مشاهده مطلب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *