کمربندهای هوشمند سلامت

کد خبر: ۵۱۱۰۴۱

WELT کمربند هوشمندی است که سلامت استفاده‌کنندگان این کمربند را کنترل می‌کند. این کمربند کاربران را تشویق می‌کند تا عادات مربوط به ‌سلامت را  در سبک زندگی خود بپذیرند. به‌منظور اجرای این کار، WELT سلامت کلی افراد را با بررسی ۱. اندازه دور کمر، ۲. تعداد گام‌ها، ۳. زمان نشستن و ۴. پرخوری ارزیابی می‌کند و این اطلاعات در کمربند ذخیره می‌شود.

برای کمک به جلوگیری از خطرات متابولیکی ایجادشده برای فرد و کنترل این خطرات، اطلاعات از طریق یک برنامه ارسال می‌شود. این کمربند همچنین طراحی زیبایی دارد که در نگاه  نخست دقیقا مانند یک کمربند چرم معمولی به نظر می‌رسد. باتری استفاده‌شده در این کمربندها قابل شارژ شدن است و با یک‌بار شارژ توانایی کار به مدت بیش از ۷ روز را دارد.

به‌عنوان یکی از شاخص‌های مهم سلامتی، WELT روی اندازه دور کمر متمرکز است؛ زیرا افزایش اندازه دور کمر (بالاتر از ۳۷ اینچ در مردان و ۳۲ اینچ در زنان) باعث بروز بیماری‌های خطرناک می‌شود. WELT داده‌های جمع‌آوری‌شده را به برنامه ویژه طراحی‌شده به این منظور ارسال می‌کند. این برنامه اطلاعات را آنالیز می‌کند و آنها را به روش ساده‌ای نمایش می‌دهد.

 

رنگ‌های نمایشگر شامل آبی: بهترین وضعیت سلامت، نارنجی: وضعیت سلامتی خوب، قرمز: وضعیت سلامتی ضعیف هستند.

علاوه بر این، خدمات این برنامه به‌طور خودکار اهداف ورزشی را برای گستره‌ای از مراقبت‌های سلامتی شخصی و برنامه‌های کنترل وزن تنظیم می‌کند. در نهایت  این کمربند باعث بهبود توجه افراد به وضعیت سلامت جسمی‌شان می‌شود.

کمربندهای WELT در حالی‌ که به کاربران اجازه می‌دهند تا بر وضعیت سلامت خود نظارت کنند، همانند یک کمربند رایج چرمی به نظر می‌رسند.

کاربران برای استفاده از این کمربند هوشمند هیچ‌گونه سختی را متحمل نمی‌شوند، به‌علاوه اینکه طراحی آن بسیار چشمگیر است. کاربران می‌توانند با توجه به سلیقه خود از طرح‌ها و رنگ‌های مختلف استفاده کنند.

خدمات برنامه WELT نه‌تنها فعالیت فیزیکی فرد بلکه، وضعیت کنونی، کالری مصرف‌شده با ثبت تعداد گام‌ها، زمان نشستن فرد، اندازه کمر و عادات پرخوری افراد را نمایش می‌دهد. با توجه به خدمات ارائه‌شده، افراد می‌توانند به‌سادگی با چک کردن رنگ نمایش داده‌شده وضعیت سلامتی خود را ارزیابی کنند.

منبع:

http://www.wearabletechnologyinsights.com/articles/10458/smart-belt-tracks-healthy-habits

More from ناهید عزیزی

رویداد تکنولوژی برای ایجاد ارزش افزوده در مواد غذایی

کد خبر:R_60414   تکنولوژی برای ایجاد ارزش افزوده در مواد غذایی  ...
مشاهده مطلب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *