دستگاه پوشیدنی هوشمند برای ضبط صدا

کد خبر: ۵۱۲۰۴۱

دستگاه بسیار کوچکی برای ضبط صدا را در نظر بگیرید که می­‌تواند به شکل یک شیء زینتی به­‌عنوان دستبند یا گردنبند استفاده شود یا به­‌راحتی روی لباس نصب شود. این دستگاه کوچک این امکان را فراهم می­‌آورد تا با لمس آن، فرآیند ضبط صدا شروع شود. ویژگی این دستگاه کوچک که آن را از سایر دستگاه­‌های تقریبا مشابه متمایز می­‌کند، توانایی به متن تبدیل کردن صداهای ضبط‌شده و سامان­دهی آنهاست.

احتمالا سنگ حس (Senstone) یکی از کوچک­‌ترین و پراستفاده­‌ترین پوشیدنی­‌های جهان باشد. آویز سنگ حس این قابلیت را دارد تا یادداشت­‌های صوتی را ثبت و ساماندهی کرده و آنها را به متن تبدیل ­کند. برای تصور آن به یک دفترچه یادداشت دیجیتالی که بدون نیاز به دست استفاده می­‌شود، فکر کنید. دستگاه به این منظور طراحی ­شده است تا مسائل روزانه­‌ای را که می­‌خواهید به یاد بسپارید؛ مانند اهداف و افکار را ضبط کند.

اگر شما در محیط نسبتا ساکتی باشید، سنگ حس قادر است هر چیزی را که شما می­‌گویید، پردازش کند و آن را به­‌وسیله برنامه آی‌او‌اس که به کمک بلوتوث به هم متصل می­‌شوند، به متن تبدیل کند. پشتیبانی این برنامه به طریق اندروید در حال پیگیری است.

تمام فرآیندهای مربوط به پردازش؛ وابسته به اینکه مدت زمان ضبط چقدر است، حدود ۱ یا ۲ دقیقه پس از توقف ضبط صدا انجام می­‌گیرد. اگر گوشی برای اتصال به سنگ حس در نزدیکی شما نباشد، این دستگاه قادر است حدود دو و نیم ساعت را ضبط کند و هنگامی ­که گوشی شما در محدوده دستگاه قرار بگیرد اطلاعات با آن همگام شود. توانایی این دستگاه در رونویسی صداهای ضبط‌شده قابل توجه است؛ به گونه‌ای که در محیط­‌های ساکت و آرام جملات بلند را به‌سرعت و تقریبا بدون هیچ خطایی به متن تبدیل می­‌کند.

برنامه این دستگاه به نحوی طراحی شده است که در صورت وجود اشتباه در متن نوشته­‌شده امکان ویرایش وجود دارد. همچنین امکان مشاهده مکان صدای ضبط‌شده و گوش دادن مجدد به آن وجود دارد. نکته جالبی که در این دستگاه وجود دارد، امکان استفاده از هشتگ برای ساماندهی یادداشت­‌هاست و پس از آن جست­‌وجوی یادداشت­‌های مورد نظر در برنامه به­‌آسانی انجام می­‌شود.

سطح باتری به کار رفته در دستگاه در برنامه آن مشخص می­‌شود و شرکت سازنده ادعا می­‌کند که توانایی باتری برای استفاده در حدود چهار روز کافی است.

متاسفانه  نسخه اولیه این دستگاه در مکان­‌های پرسروصدا قادر به ارائه متن نیست و تنها به ضبط صدا می­‌پردازد. چیزی که در آینده قرار است به رفع این مشکل کمک کند، میکروفن دومی است که شرکت سازنده قرار است به محصول نهایی اضافه کند.

در نهایت سنگ حس در نظر دارد تا در آینده به کمک هوش مصنوعی سروصداهای ناخواسته محیط اطراف را حذف کند و نقطه‌گذاری صحیح را به دستگاه اضافه کند تا احساسات و زیر و بم بودن صدا توسط آن امکان­‌پذیر باشد.

 

منابع:

http://www.digitaltrends.com/wearables/senstone-wearable-voice-to-text/#/3

https://www.kickstarter.com/projects/835264493/senstone-the-intelligent-wearable-voice-recorder

 

 

 

More from ناهید عزیزی

باتری­های قابل کاشتی که در سیالات بدن کار می­کنند

کد خبر:۶۰۵۲۱۳ باتری­ های قابل کاشتی که در سیالات بدن کار می­کنند...
مشاهده مطلب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *