دستگاه امنیتی پوشیدنی کوچک

کد خبر: ۵۱۲۱۴۳

برای معرفی ریپل (Ripple) لازم است بگوییم که این دستگاه آسودگی خاطر را برای افراد فراهم می­‌کند. هنگامی ­که افراد در مواقع اضطراری نیاز به کمک دارند و از شدت استرس قادر به شماره‌گیری افراد مورد نظر نیستند، یا امکان صحبت با افراد فراهم نیست، این دستگاه به افراد کمک می­‌کند. با استفاده از ریپل کافی است تنها کلیک کنید تا کارها انجام شود!

ریپل از سه جز ساخته شده است:

  • پیرانگر (Discreet)، جزء پوشیدنی؛
  • برنامه ریپل ( آی‌او‌اس و اندروید)؛
  • تیم نظارتی ریپل.

ریپل به‌گونه‌ای مهندسی شده است که بسیار کوچک و به‌راحتی قابل پوشیدن باشد و دارای قابلیت قرارگیری در هر نقطه‌ای باشد. ریپل می­‌تواند به‌عنوان یک دستبند استفاده شود یا اینکه به‌طور کاملا نامحسوس روی لباس افراد قرار بگیرد.

این دستگاه به‌واسطه بلوتوث می­‌تواند به برنامه موجود در گوشی همراه متصل شود. ضدآب است، اندازه کوچکی دارد و وزن آن تنها دو گرم است. باتری این دستگاه تا ۶ ماه قابل استفاده است و میزان مصرف باتری در برنامه مربوط به آن نمایش داده می­‌شود. همچنین در صورت خالی شدن باتری، تیم ارائه‌دهنده خدمات ریپل یک باتری جایگزین برای کاربران ارسال می­‌کند.

ریپل از طریق بلوتوث به برنامه­‌ای که در گوشی­‌های هوشمند وجود دارد، متصل می­‌شود. افراد می­‌توانند پروفایل شخصی خود را در این برنامه بسازند و این اطلاعات را با تیم نظارتی ریپل به اشتراک بگذارند. این اطلاعات شامل مواردی مانند تصویر، وزن، قد، رنگ مو و چشم، حساسیت­‌های افراد، سوابق پزشکی، داروهای فعلی مصرفی یا هر چیزی است که به نظر مهم می‌آید.

هنگامی که شما روی دستگاه امنیتی ریپل کلیک می­‌کنید، با هشدار داده­‌شده پروفایل شما برای تیم نظارتی ریپل نمایش داده می­‌شود. تیم نظارتی ریپل در ۲۴ ساعت شبانه‌روز در دسترس است تا کمک‌های مورد نیاز را به کاربران ارائه دهد.

دستگاه ریپل برای رفع نگرانی افراد در موقعیت‌های دشوار طراحی شده است. این موقعیت ناراحت‌کننده می­‌تواند شامل موارد کمتر ناراحت­‌کننده نیز باشد. برای مثال زمانی را در نظر بگیرید که شب‌هنگام به خانه یا خوابگاه بازمی­‌گردید و احساس امنیت ندارید. در این موقعیت کافی است یک ­بار روی ریپل کلیک کنید. در این هنگام تماسی با گوشی همراه شما برقرار می­‌شود و تیم نظارتی روی خط باقی می­‌ماند تا زمانی که فرد با خیال راحت به مقصد برسد. در واقع ریپل می‌خواهد کاربران بدانند که همواره کسی مراقب آنهاست.

در مواقع اورژانسی کافی است سه بار یا بیشتر روی ریپل کلیک کنید. در این هنگام تیم نظارتی ریپل به‌سرعت بر اساس تمام اطلاعات موجود، خود را به موقعیت شما می­‌رساند و امدادهای لازم را انجام می­‌دهد.

رویایی که ریپل می­‌پروراند در دسترس بودن ریپل برای همه افراد است. ریپل در سال گذشته به همراه شرکای خود چالش‌های احتمالی در زمینه پروژه را بررسی کرده است و هنوز هم موانع زیادی برای گسترش ریپل وجود دارد. با این حال تیم برای توسعه ریپل مشغول به کار و ایده‌پردازی هستند.

در ادامه ویدئوی کوتاهی از نحوه عملکرد ریپل نشان داده شده است.

۵۱۲۱۴۳

منبع:

https://www.kickstarter.com/projects/ripplesupport/ripple-worlds-first-wearable-support-network?ref=category

More from ناهید عزیزی

ششمین کنفرانس بین‌المللی درباره مواد خود ترمیم‌شونده

ششمین کنفرانس بین‌المللی درباره مواد خود ترمیم‌شونده     نوع رویداد: کنفرانس،...
مشاهده مطلب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *