معرفی فیلم Allegiant

Allegiant

 

کد خبر: ۹۶۱۰۰۲

در سومین فیلم از مجموعه فیلم های Divergent، پرده های بسیاری از داستان کنار رفته است، افراد متوجه حضور تمدن های به جا مانده دیگری علاوه بر تمدن خود شده اند، و حالا سوالات بسیاری در ذهن ایجاد گردیده است؛ چرا گذشتگان چنین حقیقت بزرگی را از آنان مخفی کرده اند؟ و چرا حالا این آگاهی به آن ها داده شده است؟ تمدن های دیگر به چه شکل و در کجای دنیا قرار گرفته اند؟ و …

در این قسمت، درگیری های درونی ناحیه امن از یک سو، و میل به  یافتن حقیقت و آزادی طلبی از سویی دیگر چالش های اساسی فیلم را رقم می زنند. با توجه به رویکرد قهرمانان داستان، و آن چه فیلم به عنوان موفقیت و انتخاب درست از آن یاد می کند، داشتن دیدی باز نسبت به دنیایی فراتر از زندگی روزمره و باورهای کنونی، و درعین حال توجه به ریشه های فردی است؛ گروهی از ناهمتایان که پا فراتر از شهر محصور خود می گذراند و درگیرهای داخلی و به خطر افتادن زندگی هم شهریان شان آن ها را به فکر بازگشت می اندازد.

با پیش روی در فهم حقیقت که منجر به فهم دیدگاه عمومی جدیدی راجع به تعریف شایستگی می شود، رده بندی ای که Beatrace در آن جایگاهی بالاتر از آن هایی پیدا می کند که در گذشته پایین تر از آن ها قرار گرفته بود. اما آن چه، قهرمانان داستان از جمله Beatrace، به دنبال آن هستند دستیابی به برتری فردی نیست، بلکه نیاز به برپایی حکومتی است که طبقه بندی افراد را کنار بگذارد و واقعیت وجودی آن ها به طور فردی ارزشمند بداند. همانطور که Caleb با بازی Ansel Elgort و Four با بازی Theo James ، به خوبی در روند داستان آن را به اثبات رساندند، به سرانجام رساندن خواسته بدون توجه به برچسب هایی که جامعه به عنوان مهارت فردی برای آنان تعریف کرده است.

از جزئیات علمی-تخیلی Allegiant، می توان به تکنولوژی اصلاح ژن، دریچه فضا-زمانی، باران های رادیواکتیویته، ذخیره سازی حافظه انسانی و … اشاره کرد که دریچه های بسیاری را در ذهن باز می کنند و به دنبال آن سوالات بسیاری را در ذهن بیننده ایجاد می کند. Allegiant برخی از جزئیات اشاره شده را به خوبی بسط نمی دهد، به طور مثال، به پیچیدگی های سفرهای زمانی داستان به خوبی اشاره نمی کند و به راحتی از کنار آن ها می گذرد. می توان امیدوار بود که در قسمت بعدی این مجموعه شاهد پرداختی شفاف تر راجع به این مفاهیم باشیم.

کارکتر Allegiant به علت ورود به حقایق بزرگتری در داستان کلی، نسبت به Divergent و Insurgent، دارای تصویرپردازی قوی تری است و لذت دیداری با کیفیت بالاتری را نسبت به دو فیلم قبلی، فراهم کرده است. در آخر قسمت چهارم این مجموعه، Ascendant، با کارگردانی جدید، Lee Toland Krieger، در اوایل ۲۰۱۸ اکران خواهد شد و آخرین فیلم از مجموعه Divergent خواهد بود که پایانی کلیدی بر این فضای سرگردان پیش رفته در قسمت های معرفی شده خواهد بود.

تریلر فیلم:

https://www.aparat.com/v/PHRtm

More from زهره انصاری

معرفی و تحلیل فیلم Snowpiercer

کد خبر:M_60714 نام فیلم:  Snowpiercer سال تولید:  ۲۰۱۳ کارگردان: Bong Joon-ho تحلیل...
مشاهده مطلب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *