متواضع باشید تا عملکردتان بالاتر رود

چرا باید در محل کار، کارهای گروهی و در کسب‌و‌کار خودمان رفتاری متواضعانه داشته باشیم؟
تواضع ممکن است نوعی منش اخلاقی یا مذهبی به حساب آید، اما یک مزیت رقابتی هم هست.

 

با توجه به یک تحقیق که در دانشکده اقتصاد دانشگاه واشنگتن انجام شده است، افراد متواضع مجریان بهتری در کارهای گروهی و انفرادی هستند و راهبری موثرتری را ایجاد می‌کنند. در حالی که به نظر می‌رسد ویژگی تواضع در محیط‌های کاری نادیده گرفته شده و معمولا اشتباه فهمیده می‌شود.
در این تحقیق صفت تواضع در محیط کار یک ویژگی شخصیتی شامل سه بخش تعریف شده است: ۱- داشتن دیدی دقیق از خود و توانایی‌ها، ۲- توانایی دریافت نقد و ارتقا و ۳- پذیرش و نمایش نقاط قوت سایر همکاران.
وجود این سه همزمان یکی از مهمترین عوامل موفقیت کارمندان، راهبران و رشد سازمان معرفی شده است.
راهبران باهوش نیز، همکارانشان را برای یادگیری و انجام کار تشویق می‌کنند و برای ایجاد حس رضایت از کار و حفظ کارمندان رفتار متواضعانه دارند.
بهترین راهبران افرادی در پشت‌صحنه هستند که همکاران خود را راهنمایی می‌کنند و به آن‌ها اجازه می‌دهند تا بدرخشند.
این شیوه راهبری آرام (گوش دادن، شفاف بودن، داشتن آگاهی از محدودیت‌ها، کمک کردن و قدردانی از زحمات کارمندان) راهی موثر برای جلب و جذبکارمندان است.
پژوهشگران دریافتند که این نوع راهبران تلاش می‌کنند تا به‌طور موثری انسان باشند تا این‌که افرادی با ویژگی‌های فوق انسانی نمایش داده شوند. آنها باید مدام مراقب باشند تا از وانمود کردن پرهیز کنند.
یک راهبر یا کارمند متواضع برای رشد همکارانش برنامه‌ریزی و تلاش می‌کند. البته این رشد و یادگیری ممکن است با شکست‌هایی همراه باشد. آنهایی که توانایی غلبه بر ترس‌های خود دارند، می‌توانند رشد کنند.
راهبرانی که در پی رشد کارمندان هستند، می‌پذیرند که رشد، یادگیری، اشتباه و عدم قطعیت، اموری طبیعی در محیط کار هستند که باعث رشد و پیشرفت کارمندان و به‌طور کلی پیشرفت سازمان می‌شوند. به این صورت که تواضع راهبر با یادگیری و رشد و جلب کارمندان ارتباط مستقیم دارد.
اما ما چگونه می‌توانیم در محیط کار راهبر یا کارمندی متواضع باشیم؟ کافیست شش نکته ذکر شده را رعایت کنید:

۱- بپذیرید کارهایی هست که شما بلد نیستید
شما شاید در خیلی از کارها بی‌نظیر باشید، اما به‌عنوان یک کارمند یا راهبر، باید بدانید ممکن است خیلی از کارها را هم بلد نباشید و باید این را بپذیرید. در چنین مواقعی باید به افرادی که مهارت و تخصص مربوط را دارند اعتماد کنید. از طرفی شما باید نقاط قوت خود را بشناسید و هم‌چنین بدانید در چه مواردی شخص دیگری می‌تواند در پیدا کردن جواب درست به شما کمک کند. شما باید مهارت افراد را شناسایی کنید تا بدانید در چه مواردی از آن‌ها کمک بگیرید.

۲- در برابر تعاریف زیاد و اشتباه از خودتان مقاومت کنید
همه ما موفقیت‌های خود را خیلی بزرگ و خوب نشان می‌دهیم و اغلب فراموش می‌کنیم که در واقع آن‌قدر هم بی‌نقص نبوده است. افتخار کردن به یک پیروزی و لذت بردن از آن به ما انرژی می‌دهد، اما اگر بیش‌ازحد شود، ما را کور کرده و قضاوت ما را تضعیف می‌کند.

۳- بپذیرید شما بهترین و باهوش‌ترین نیستید
شما ممکن است جاه‌طلب و جسور باشید و بدرخشید، اما دنیا از آدم‌های باهوش و سخت‌کوش و حرفه‌ای زیادی پرشده است. همزمان با پذیرش این نکته که شما باهوش‌ترین و بهترین نیستید، هیچ‌گاه دست از تلاش برندارید و فکر نکنید که نوآوری افراد دیگر برای شما یک تهدید جدی نیست.

۴- فقط به فکر موفقیت خود نباشید
باید بدانید که همکاران شما و بقیه کارمندان خیلی سریع متوجه می‌شوند که شما به آن‌ها کمک می‌کنید تا موفق شوند و یا به فکر موفقیت شخصی خودتان هستید. خیلی صادقانه و متواضعانه به فکر موفقیت همه به همراه موفقیت خود باشید.

۵- به ایده‌های عجیب‌وغریب همکاران گوش دهید
ممکن است بهترین و باارزش‌ترین ایده‌ها را فردی که از نظر شما مقام بالایی ندارد، پیشنهاد بدهد، پس به همه ایده‌ها گوش کنید.

۶- کنجکاو باشید
همیشه به‌دنبال ارتقای دانش و کسب اطلاعات بروز باشید و از آن‌ها استقبال کنید و اطرافیان را به این کنجکاوی دعوت کنید. کنجکاوی و دیگر خصوصیاتی مانند هوش اجتماعی و عاطفی با هم مرتبط هستند. آلبرت اینشتین ادعا کرده بود که استعداد خاصی نداشت و فقط بسیار کنجکاو بود.

 

mc900438478

 

آنها که متواضعند…
تواضع، تقویت‌کننده وفاداری است، به ایجاد و حفظ انسجام کمک می‌کند و مولد کار گروهی است. راهبران و کارمندان متواضع فهمیده‌اند که برای ساختن یک شرکت بزرگ باید به فکر پیشرفت شرکت بود نه پیشرفت خود. آن‌ها فوق‌العاده بلندپرواز و جاه‌طلب هستند، اما نه برای خوشان؛ بلکه برای شرکت. وقتی همه کارها خوب پیش می‌رود، این اعتبار را به اعضای گروه می‌دهند و موفقیت را تقسیم می‌کنند و هنگامی که مشکلی پیش می‌آید، خودشان پاسخگو هستند و مشکلات را گردن یکدیگر نمی‌اندازند.
مطمئنا همه آدم‌ها متواضع به دنیا نمی‌آیند، اما تواضع هم مانند دیگر فضیلت‌ها می‌تواند در اشخاص ارتقا ‌یابد. ما می‌توانیم متواضع باشیم؛ البته به شرطی که اشتباهات خود را بپذیریم و مهارت دیگران را تحسین کنیم.
بنابراین اگر روی خودتان کار کنید تا متواضع باشید، قطعا متوجه قدرت آن در اطراف خود خواهید شد و از آن قدردانی خواهید کرد. از گفتن شکست‌ها و اشتباهات خود و تاثیر آن‌ها روی هدف‌هایتان نترسید. این کار باعث می‌شود تا کارمندان و راهبران موثرتر و مجریان بهتری باشیم.

More from یلدا شایسته فر

آسمان، نوآوری و آینده

شنبه و یکشنبه ۲۷ و ۲۸ شهریورماه ۹۵ مسابقه ربات‌های پرنده حمل...
مشاهده مطلب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *