ماده جدیدی برای شارژ گوشی در یک دقیقه

ماده جدیدی برای شارژ گوشی در یک دقیقه

کد خبر:۶۰۵۰۸۷

 

ماده جدیدی برای شارژ گوشی در یک دقیقه

آینده بر پایه مواد

محققان دانشگاه درکسل نانو ماده ای به نام MXene را خلق کرده اند که به گفته یوری گوگتسی پروفسور دانشگاه درکسل: “این امکان را به افراد می دهد که ماشین، لپ تاپ و گوشی ها را در مدت چند ثانیه یا چند دقیقه به جای چند ساعت شارژ کنند.”

باتری ها با ذخیره یون ها درون درگاه هایی که (سایت های فعال ردوکس) نامیده می شوند، عمل می کنند. بسیاری از این درگاه ها به صورت مستقیم با عمر باتری دستگاه ها ارتباط دارند. این نانو ماده برای ساخت باتری بسیار رسانا است و این به این دلیل است که این ماده جریان الکترودها را بهینه می کند و راه های نسبتا بیشتری نسبت به باتری های کنونی برای پورت ها فراهم می کند. ماریا لوکاتسکایا یکی از پژوهشگران تیم این گونه توصیف می کند: “ساختار ایده آل الکترود شبیه آن است که یون ها به جای آنکه از راه های منفرد به سمت پورت ها حرکت کنند از طریق راه های چندگانه به سمت پورت ها حرکت کنند. طراحی الکترود ما با منافذ درشت این هدف را عملی کرد، به این صورت که اجازه شارژ شدن سریع را در چند ثانیه می دهد.”

کلید ویژگی های ماده در ساختار دو بعدی آن و ترکیب هیدروژل با جز اکسید فلز است. در این هنگام الکترود به اندازه کافی برای محافظت در برابر تابش و آب مقاوم است و نکته مهم تر این است که در این صورت باتری ویژگی های بهتری دارد.

در حالی که این ماده جدید در سه سال آینده تجاری نخواهد شد و در دسترس قرار نمی گیرد، با این وجود این ماده این پتانسیل را دارد که تکنولوژی های شارژ کنونی با اصلاح زمان های بارگیری ناکارآمد، و دستگاه های با عمر باتری کوتاه را از بازار خارج کند.

این نانو ماده یکی از ماده های شکفت انگیز است که می تواند مسیر تکنولوژی های موجود در زمینه نانو را تغییر دهد و در سطوح بزرگ تر موثر باشد.

لینک:

https://futurism.com/new-wonder-material-will-allow-you-to-charge-devices-in-minutes/

 

کلمات کلیدی
More from رضا اسلامی

محققان موفق به تولید غذا با الکتریسیته و هوا شدند!

کد خبر: ۶۰۵۲۸۲ تاریخ انتشار: ۱ آگوست ۲۰۱۷ غذای ساخته‌شده در این روش...
مشاهده مطلب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *