تولیدکننده‌های دستگاه‌های تست تشخیص آنی ـ قسمت چهارم

کد خبر: P512014

(شرکت فیلیپس)

معرفی شرکت

رویال فیلیپس یک شرکت فناورانه با محصولات متنوع و با تمرکز بر بهبود زندگی مردم از طریق ایجاد نوآوری در محصولات خود است. فعالیت این شرکت در حوزه کسب‌و‌کار مراقبت‌های بهداشتی این شرکت باعث کسب ۴۲ درصد از درآمد فروش جهانی شده است.

فیلیپس با یک قرن سابقه و بیش از ۴۵۰ نوع محصول و خدمات نوآورانه، آماده مواجهه با چالش‌های امروزی در مراقبت‌های بهداشتی و از طریق ارائه خدمات بهتر به مردم بیشتر اما با هزینه کمتر است. این شرکت با بیش از ۳۷۰۰۰ کارمند و فعالیت در ۱۰۰ کشور، به شما لحظات معنی‌داری از مراقبت را در اتاق بیمارستان، اتاق نشیمن و یا اتاق جلسات اعطا می‌کند.

با درک کیفیت مراقبت از بیماران خارج از دیوارهای بیمارستان، فیلیپس باور دارد که به راه‌حل معنی‌داری در همکاری با مشتریان خود دست خواهد یافت.  هدف این شرکت کمک به زندگی سالم، پیشگیری، درمان، تشخیص، بازیابی و مراقبت‌های خانگی است.

معرفی  محصولات

دستگاه تست تشخیص آنی حمله قلبی (Minicare I-20)

با افزایش سن جامعه در آینده‌ای نزدیک، بیماری‌هایی چون بیماری مزمن ریوی، نارسایی قلبی، دیابت و زوال عقل افزایش یافته و لزوم مراقبت‌های خانگی و خارج از اماکن پزشکی ضروری به نظر می‌رسد. علاوه بر این موارد، فشاری اضافی بر بودجه خانواده و نیروی انسانی به جهت مراجعه به بیمارستان و انجام تست‌های تشخیصی  وارد می‌کند. راه‌حل چیست؟

فناوری تشخیص سریع به کاهش مدت زمان حضور یک بیمار در بیمارستان کمک می‌کند. در سال ۲۰۱۶ شرکت فیلیپس دستگاه قابل حمل اندازه‌گیری تروپونین آی خون با نام تجاری Minicare I-20  را (که فقط در مدت ۱۰ دقیقه به پزشکان برای رد یا قبول ایست قلبی و کاهش تلفات کمک می‌کند)، به بازار عرضه کرد. روش‌های رایج اندازه‌گیری تروپونین آی، نمونه‌گیری خون از فرد بیمار و انجام آزمون‌های آزمایشگاهی است که زمان پاسخگویی آن در بهترین حالت حدود یک ساعت خواهد بود که از دست دادن زمان به تخریب غیرقابل بازگشت عضلات قلب منجر خواهد شد.

 

 

 

این دستگاه با دریافت قطره‌ای از خون، میزان تروپونین آی خون را نشان می‌دهد. تروپونین آی نشانگر زیستی است که هنگام بروز حمله قلبی تولید می‌شود. از مزایای این دستگاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قابل حمل بودن دستگاه و امکان استفاده از آن در مکان‌های متفاوت از جمله اورژانس بیمارستان‌ها و یا آمبولانس‌ها؛
  • پاسخگویی در زمان کوتاهی در حد ۱۰ دقیقه با استفاده از تنها یک قطره خون؛
  • کاربری آسان؛
  • قابلیت اتصال به دستگاه‌های مراقبتی.

دستگاه Minicare I-20 بر اساس تکنولوژی مگنوتک (Magnotech) حسگر زیستی فیلیپس، مولکول‌های نشانگر زیستی را در غلظت‌های بسیار پایین (پیکو مولار) از خون اندازه‌گیری می‌کند. از کارتریج یک بار مصرف برای اندازه‌گیری تروپونین آی استفاده می‌شود. هنگامی که نمونه خون به کارتریج می‌رسد، به‌طور خودکار به محفظه‌ای با نیروهای موئینگی کشیده شده و نانوذرات مغناطیسی داخل کارتریج، تحت میدان‌های مغناطیسی به حرکت نمونه منجر خواهند شد. مولکول‌هایی که به آنتی‌بادی‌های خاص روی ذرات مربوطه متصل شوند، میزان آن نشانگر زیستی را نشان خواهند داد. استفاده از روش مغناطیسی دقت تجزیه‌و‌تحلیل آزمایش را افزایش می‌دهد.

در حال حاضر محققان فیلیپس در حال تست این دستگاه برای طیف گسترده‌ای از جمله هورمون‌ها، داروها و پروتئین‌ها هستند.

 

پزشکی از راه دور

پزشکی از راه دور به افزایش سطح بهداشت و سلامت جامعه منجر خواهد شد. روپرت هیپول (Rupert Hipwell) مدیر خدمات سلامت فیلیپس در انگلستان می‌گوید: «نتایج نشان داده که استفاده از این دستگاه، کاهش ۲۰ تا ۳۲ درصدی در پذیرش بیماران در معرض خطر را به همراه داشته است. همچنین ۹۰ درصد از بیماران با استفاده از پزشکی از راه دور، احساس کنترل بیشتر در مقابله با شرایط خود را داشته‌اند.»

تکنولوژی پزشکی از راه دور دسترسی بیماران مجازی را از طریق پیام‌رسانی به پزشکان و پرستاران و از طرق مختلف ارسال داده مهیا کرده است. همین دسترسی به اطلاعات از راه دور از ورود غیرضروری بیماران مشکوک به حمله قلبی به بیمارستان جلوگیری می‌کند.

محققان بر این باورند که با دستیابی به نسل پنجم اینترنت همراه (۵G) سرعت انتقال اطلاعات ۱۲ برابر سریع‌تر از نسل چهارم (۴G) خواهد شد و همین موضوع در انتقال اطلاعات بیماران و سرعت‌بخشی به آن اثرگذار خواهد بود.

جرون تاس (Jeroen Tas) معاون اجرایی و سلامت فیلیپس می‌گوید: «آمبولانس و عجله یک بیمار سکته مغزی برای رسیدن به بیمارستان، می‌تواند با ارسال علائم حیاتی و همچنین تصاویر سی‌تی‌اسکن او در آینده نزدیک جایگزین شده و در نجات جان یک بیمار موثر واقع شود.» وی معتقد است: «به‌زودی گوشی همراه شما وسیله‌ای برای رصد سلامتی شما خواهد شد.»

مراجع:

http://www.philips.co.uk/healthcare/about/philips

http://www.philips.co.uk/healthcare/product/HCNOCTN496/minicare-i20-enabling-near-patient-blood-testing-in-the-acute-care-setting

http://www.telegraph.co.uk/wellbeing/future-health/emergency-room-technology/

More from لیلا بختیاری

ربات زیستی کوکی پیچ‌و‌تاب‌دار با قابلیت آزادسازی دوزهای مشخص دارو

میکروماشین‌های نرم پرینت سه‌بعدی شده در داخل بدن کاشته شده و مقادیر...
مشاهده مطلب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *