پیشرفت‌های سریع تشخیصی پنل نانومیکس برای کمک به ارزیابی اورژانس سپسیس

کد خبر: ۵۱۰۱۲۳

شرکت نانومیکس در روز ۱۳ دسامبر ۲۰۱۶ از اولین ابزارک دستی طراحی‌شده آزمایش تشخیص بلادرنگ به‌منظور  ارزیابی سریع  بیماران مبتلا به سپسیس رونمایی کرد که برای شرکت‌ها سهولت در کاربری، ابزارک‌های تشخیص، آزمایشگاه الکترونیکی نانومیکس را به همراه دارد. این ابزارک برای کادر درمانی اورژانس و سایر نیازمندی‌های مراقبت در محل، طراحی شده است. آزمایش جدید، یک واحد از خون یا پلاسما یا سرم بیمار را برای تامین نتایج عملکردی در ۱۰ دقیقه به کار می‌برد. در حال حاضر آزمایش‌های غربالگری سپسیس ساعت‌ها یا روزها به طول می‌انجامد و نیازمند استفاده از ابزارهای متعددی است که معمولا توسط تکنیسین‌های ماهر در آزمایشگاه بیمارستان مرکزی به کار گرفته می‌شود. شرکت نانومیکس اظهار می‌دارد که برنامه‌ریزی کرده است آزمایش‌های بالینی سپسیس را تا اواسط سال ۲۰۱۷ به‌طور رسمی آغاز کند و اگر موفقیت‌آمیز بود تا سال ۲۰۱۸، گواهینامه سی‌ای و ۵۱۰K approvals را اخذ کند. سپسیس،  با از بین بردن پاسخ بدن به عفونت که به‌صورت بالقوه به آسیب بافت و از بین رفتن ارگان و در نهایت به مرگ منجر می‌شود، سومین دلیل مرگ در آمریکا است. به گفته دیوید لادویگسون، رئیس و مدیر ارشد اجرایی نانومیکس؛ «تشخیص آنی و مداخله تهاجمی بالینی برای نجات بیماران مبتلا به سپسیس حیاتی است و حتی تاخیرهای کوتاه در شناسایی سپسیس و مدیریت درمان می‌تواند تاثیر منفی بر بیمار و افزایش مرگ‌ومیر بگذارد. قالب آزمایش آنی سپسیس  به‌صورت آزمایش با کارتریج‌های میکروکانالیِ یک بار مصرف است که مصرف‌کننده کارتریج را به داخل ابزارک‌های دستی eLab وارد می‌کند که شامل آزمایش‌های آنزیمی و ایمنی‌سنجی برای سه نشانگر کلیدی سپسیس است. زمان در درمان سپسیس اهمیت دارد  و ما باور داریم که اطلاعاتی که توسط این تشخیص بدیع تامین می‌شود، توانایی ارزیابی  سریع و بادقت وضعیت بیمار را بالا می‌برد و موجب درمان به‌موقع و مناسب می‌شود و نتایج بیمار را بهبود می‌بخشد.»

آقای لادویگسون  گفت: «سیستم آزمایشگاه elab نانومیکس، در را به سوی کاربردهای بسیاری از آزمایش‌ها باز کرده است که می‌تواند نتایج بیمارها را ارتقا داده و به‌طور بالقوه هزینه درمان را کاهش دهد.» البته تشخیص مربوط به سپسیس در اولین گام است، اما باور داریم با گذشت زمان سیستم elab آزمایش‌های تشخیص در محل را قادر خواهد کرد که بسیاری از آزمایش‌های مهم و معمول در بیمارستان و آزمایشگاه‌های مرجع را انجام دهد.

سیستم elab نانومیکس شامل یه تلفن همراه، ابزارک دستی تشخیصی و کارتریج میکروکانالیِ یک بار مصرف است. این ابزار دارای کاربری ساده از طریق یک رابط گرافیکی روی صفحه نمایش لمسی رنگی است و با نانوبایو حسگر برای کیفیت بالا و عملکرد قابل اعتماد ترکیب شده است. کارتریج‌های دورانداختنی بعد از یک بار مصرف، خون کامل بیمار را بدون آماده‌سازی نمونه استفاده می‌کنند. تمام عملکرد آزمایش توسط این ابزار، کنترل و به‌صورت خودکار پردازش می‌شود. طراحی این سیستم قوی استفاده در هر زمینه‌ای، درون یا بیرون محیط آزمایشگاهی سنتی را حمایت می‌کند. ابزار elab برای برقراری ارتباط سریع ِنتایج به بلوتوث مجهز است. آزمایش‌های داخلی توسط دانشمندان نانومیکس، با همراهی شریک‌های بالینی و دیگر ارزیاب‌های خارجی خود نتایجی مشابه  سیستم‌های آزمایشی آزمایشگاه‌های مرکزی گران را نشان می‌دهد.

اثرات اقتصادی آزمایش کردن در محل

دانشگاه ملی پزشکی تخمین زده است که ۷۵۰ میلیارد دلار (%۳۰ بودجه سالیانه درمان در آمریکا) به‌دلیل سرویس‌های پزشکی غیرضروری، تحویل ناکارآمد، هزینه‌های بیش از حد اجرایی و پیشگیری از خرابی‌ها هدر می‌رود. انجام آزمایش از بیمارها در اولین محل تماس می‌تواند به کاهش مقدار قابل توجهی از این هزینه‌های اضافی کمک کند. علاوه بر آن برای کاهش زمان تشخیص در بخش اورژانس، تکنولوژی‌های آزمایشگاهی سریع و قابل حمل می‌توانند در بیرون بیمارستان برای تصمیم‌گیری موثر باشند، البته اگر بتوان بیماران را در محل درمان کرد، در غیر این صورت نیاز است آنها را برای درمان به بیمارستان انتقال داد. نانومیکس پیش‌بینی می‌کند که مصرف یافته‌های سیستم eLab در زمینه‌هایی مانند «امکانات پرستاری ماهر، مرکزهای مراقبت از سالمندان، مراکز بهگرها، درمانگاه مراقبت‌های فوری، یا حتی خانه برای نظارت بر بیماران با شرایط بیماری‌های مزمن» کاربرد پیدا می‌کند. کاهش زمان تشخیص و درمان بیماران در محل، نه‌تنها می‌تواند رضایت بیماران را افزایش داده و نتایج را بهبود بخشد، بلکه می‌تواند به‌طور بالقوه هزینه‌های کمتری را تحمیل کند.

 

نانومیکس

نانومیکس یک شرکت نانوتکنولوژی خصوصی است که روی توسعه سریع و قابل حمل نسل بعدی آزمایش‌های تشخیصی در محل تمرکز کرده است که انجام آزمایش‌های سریع‌تر و بادقت‌تر در بیمارستان، اورژانس و موقعیت‌های قبل از بیمارستانی را ممکن می‌سازد.

منبع:

http://www.nano.com./downloads/NanomixSepsisProgram_release_121316.pdf

More from سرور یوسفی

بهترین نقطه تلاقی همکاری سلامت دیجیتالی با مطالعات بالینی دارویی چیست؟

کد خبر: ۵۱۱۳۰۴ شرکت هلدینگ تِکِدا دارو قراردادی با کونکسا هلث امضا...
مشاهده مطلب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *