زندگی نامه پریسا تبریز شاهزاده امنیت گوگل(قسمت دوم)

زندگی نامه پریسا تبریز شاهزاده امنیت گوگل(قسمت دوم)

 کد خبر:Z_60825

زندگی نامه پریسا تبریز شاهزاده امنیت گوگل(قسمت دوم)

نام شخص پریسا تبریز

سال تولد ۱۹۸۳

محل تولد ایالت متحده آمریکا

حوزه کاری دومین زن ثروتمند ایرانی

پریسا تبریز “شاهزاده امنیت” گوگل است. به گفته مجله فوربز او یکی از فراد زیر سی سال برتر در صنعت فناوری است. کسی که توانست چند ماه پس از فارغ التحصیلی به گوگل بپیوندد.
قسمت دوم.
در بیرون از گوگل چه خبراست؟
من علاقه مند به سایر رشته های مهندسی نرم افزار هستم که افراد خودشان کارشناسان امنیتی نیستند اما با داشتن درک درستی از نوع دفاع سیستم درحال کار هستند. فرهنگ و تنوع، هردو برای من جالب است. همچنین کار با بچه ها، در دوران مدرسه، فکر کردن در مورد آنچه آنها می خواهند و کلاس هایی که در دبیرستان و کالج باید بگذرانند، برای من جالب است.
کلیشه ای در تلویزیون و فیلم وجود دارد که برای مشارکت در تکنولوژی، شما باید شبیه آن باشید. من با هالیوود در ارتباط با نشان دادن چهره زنان پیشرو صحبت می‌کنم. برقراری امنیت بیشتر، قابل دسترسی و متنوع است، ما نیاز داریم هر کسی در مورد آن فکر کند. نه فقط مردم عادی بلکه مردمی که سیاست و قانون را می‌نویسند.
من هرازگاهی از تکنولوژی دور میشوم، رانندگی و صخره نوردی انجام میدهم. به پارک های ملی و خارج از محدوده شهر برای دیدن چشم اندازها و بازخوانی چیزها می‌روم. من ساختن و شکستن را دوست دارم،
من همچنین مشاور خدمات دیجیتال ایالات متحده آمریکا هستم که بعد از بحران Healthcare.gov به وجود آمد. من به عنوان مشاوره امنیتی با آنها همکاری کرده‌ام. من فقط در مورد امنیت و فن آوری با آن‌هاصحبت نمی کنم، بلکه برای آن‌ها هک مدنی انجام می دهم. داشتن کار دولتی با فرهنگ “پرتاب زود هنگام” برای تکنولوژی سودمند است و به شما این امکان را میدهد که بفهمید دولت و حکومت چطور کار می‌کند.
زنان و امنیت؟!
اعداد و ارقام برای ما این سوال را ایجاد می‌کنند که چرا تعداد زنان فعال در امنیت محدود است؟! اما در واقع سوال این است که چرا به طور کلی مشارکت زنان در تکنولوژی محدود است؟!

به اندازه کافی خنده‌دار است که، در طول جلسات آموزشی، تبریز برای اولین بار از تازه کاران خواست بود تا به جای کامپیوتر یک دستگاه فروش را هک کنند، به عقیده او این ایده وجود دارد که شما باید یک متخصص کامپیوتر فوق العاده نابغه باشید تا بتوانید یک هکر باشید. اما در واقع، او فکر می کند هر کسی می تواند یک هکر در دنیای واقعی باشد.
پریسا تبریز می‌گوید:” بسیاری از مردم از من میپرسند بهترین پاسخی که به هک دستگاه فروش اسنک داده شد، چه بود؟! در واقع جواب درستی وجود ندارد. بعضی ها در مورد چگونگی دزدیدن اسنک مورد علاقه خود فکر می کنند. بعضی از مردم در مورد چگونگی دزدیدن کل ماشین اسنک فکر می‌کنند و بعضی از مردم راجع به افزودن عملکرد جدید به ماشین اسنک که پیش از آن وجود نداشته، فکر می‌کنند.”

زندگی‌نگار. گوگل. پریسا تبریز

منبع

https://opensource.com/life/16/6/interview-parisa-tabriz-google
http://edition.cnn.com/2015/03/13/tech/parisa-tabriz-security-princess-google-hack/

More from نگار نصراللهی

زندگی‌نامه جان کریگ ونتر(خالق حیات مصنوعی) قسمت اول

کد خبر: Z_60326   زندگی‌نامه جان کریگ ونتر(خالق حیات مصنوعی) قسمت اول...
مشاهده مطلب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *