زندگی نامه پریسا تبریز شاهزاده امنیت گوگل(قسمت اول)

زندگی نامه پریسا تبریز شاهزاده امنیت گوگل(قسمت اول)

کد خبر:Z_60812

زندگی نامه پریسا تبریز شاهزاده امنیت گوگل(قسمت اول)

نام: پریسا تبریز

سال: تولد ۱۹۸۳

محل تولد: ایالت متحده آمریکا

حوزه کاری: دومین زن ثروتمند ایرانی

پریسا تبریز “شاهزاده امنیت” گوگل است. به گفته مجله فوربز او یکی از افراد زیر سی سال برتر در صنعت فناوری است. کسی که توانست چند ماه پس از فارغ التحصیلی به گوگل بپیوندد.

اهل کجا هستید؟
پریسا تبریز: شیکاگو، ایلینوی. من اولین سال زندگی خود را در ایلینویز گذراندم و سپس به کالیفرنیا رفتم تا در Google کار کنم. خانواده ام در حوزه مراقبت های بهداشتی کار می کردند. در دبیرستان، بازی های کامپیوتری می‌کردم، با مسنجر صحبت می کردم، اما خیلی راجع به جعبه جادویی و نحوه کار آن نمی دانستم.
وقتی زمانش فرارسید، مهندسی کامپیوتر را در دانشگاه ایلینویس اوربانا شامپینگ انتخاب کردم. در آن زمان تصور می کردم که یادگیری درباره کامپیوترها ایده خوبی است. به صورت خودآموخته برنامه نویسی را فرا گرفتم. در این زمان من یک وبسایت داشتم که هک شده بود. من عضو یک گروه اینترنتی به نام میمون بودم و در این گروه با مسائل امنیت اینترنی آشنا شدم. پس از آن به یک گروه دانشجویی دیگر پیوستم. این باعث شد که من به امنیت علاقه مند شوم. در آن زمان، هیچ دوره‌ رسمی کالج در مورد امنیت وجود نداشت، برای همین من خیلی از آنچه که یاد گرفتم از طریق دوستان، ارائه اطلاعات و آزمایش با هم بود.
شغلتان؟!
پریسا تبریز: در اولین تجربه شغلی‌ام یک دوره کارآموزی در آزمایشگاه ملی Sandia را گذراندم. در آنجا یک مجموعه گسترده از پروژه‌ها وجود داشت و من در یک پروژه امنیتی بی سیم مشارکت داشتم. تمرکز من ابتدا بر امنیت شبکه معطوف بود.
می خواستم تجربه بیشتری در این زمینه کسب کنم، یک سال بعد در گوگل مشغول به کار شدم. نهایتا برای کار تمام وقت در گوگل مجبور به ترک دوره دکترا شدم. هنگامی که به گوکل پیوستم، تیمی از هکرها استخدام شده‌بودند تا امنیت گوگل را تامین کنند.
این تیم هکری چقدر بزرگ بود؟
پریسا تبریز: در آن زمان آنها هشت نفر بودند. که تعداد آن‌ها تا کنون به بیش از دویست نفر رسیده است. من مدیر این تیم شدم، اما بعد به Chrome رفتم تا کاری کاملا متفاوت انجام دهم.
کروم؟
پریسا تبریز: این پروژه به چند دلیل واقعا هیجان انگیز بود، اسناد پروژه به طور کامل به صورت جهانی عمومی بود. تعاملات ما با یک جامعه گسترده و فراتر از گوگل در ارتباط بود. این هیجان انگیز است که بتوانید به طور وسیع در خارج از Google اطلاعات را به اشتراک بگذارید.
در بیرون از گوگل چه خبر بود؟
پریسا تبریز: من در گوگل مدیر شدم و به عنوان مدیر بیشتر به فرهنگ و انسانهایی که تکنولوژی را می سازند فکر می کنم. من بیشتر علاقه مند به تنوع هستم. بله، من یک زن هستم و ممکن است دلایل خودخواهانه‌ای داشته باشم، اما علاقه مند هستم تا یک راه حل جامع تر برای حل مشکلات ارائه دهم. من واقعا علاقمند به صحبت کردن با افرادی هستم که علاقه مند به عوامل انسانی و طراحی محصول هستند، افرادی که در کنفرانس های امنیتی دیده نمی‌شوند.

ادامه دارد…

منبع

https://opensource.com/life/16/6/interview-parisa-tabriz-google

More from نگار نصراللهی

۱۶ مارکر ژنتیکی که می‌تواند داستان زندگی انسان را کوتاه کند.

کد خبر: ۶۰۶۰۷۶ ۱۶ مارکر ژنتیکی که می‌تواند داستان زندگی انسان را...
مشاهده مطلب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *