زندگی‌نامه علی خادم‌حسینی(قسمت اول)

زندگی‌نامه علی خادم‌حسینی

کد خبر: Z_60610

 

زندگی‌نامه علی خادم‌حسینی(قسمت اول)

 نام : علی خادم‌حسینی

متولد:  ۱۳۵۵ (۱۹۷۵)

محل تولد: ایران

تخصص: مهندسی بافت و پزشکی بازساختی

علی خادم‌حسینی و فراتراز آن!

او رئیس مرکز تحقیق و نوآوری بیومتریال، پروفسور برجسته در مدرسه پزشکی هاروارد، عضو هیئت علمی بخش علوم و فنون بهداشت و درمان هاروارد-ام‌آی‌تی ، عضو بیمارستان بیگام و زنان و هیئت علمی موسسه Wyss  فعال در زمینه مهندسی الهام گرفته از زیست‌  است. علاوه بر این او پژوهشگر برجسته در داشگاه کنکاک کره (  Konkuk) و دانشگاه شاه ابدوالعزیز عربستان سعودی است.

پژوهش‌های او بر پایه توسعه نانو و میکرو بیومتریال در جهت کنترل رفتار سلول‌ها و سیستم‌های مهندسی بافت است. او مبدع سیستم‌های اندام بروی تراشه(Organ-on-Chip)  است. این سیستم‌ها پاسخ سلولی بدن انسان را در محیط خارج از بدن در مواجه با مواد شیمیایی گوناگون تقلید می‌کنند. علاوه بر این آزمایشگاه او در حال ساخت تکنولوژی مورد نیاز برای تشکیل رگ در بافت توسط میکرومعماری‌های مناسب است. مشابه کاری که در تنظیم تمایز سلول‌های بنیادی با استفاده از میکروسیستم‌های مهندسی شده، انجام شده‌است. او همچنین پایه‌گذار استفاده از بیومتریال‌های  با عملکرد بالا در پزشکی است. این مواد در مرحله انتقال به کلینیک هستند. علاوه بر این او ویراستار علمی چندین کتاب و مجله است. تعداد مقاله‌های علمی او بالغ بر ۴۵۰ عدد و مخترع حدود ۲۰ نوآوری ‌است. فعالیت‌های علمی او در مجلات پیشرو به چاپ می‌رسد و در رسانه‌های عمومی منعکس می‌شود. تعداد ارجاع به مقالات پروفسور خادم‌حسینی بالغ بر ۳۰ هزار مرتبه است. در سال‌های ۲۱۰۴،۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ او به عنوان یکی از افراد تاثیرگذار در دنیا شناخته‌شد.

پژوهش‌های بین‌رشته‌ای او بالغ بر ۴۰ جایزه ملی و بین‌المللی را از آن خود کرده است. او برنده جایزه شغلی ریاست جمهوری است. این جایزه  عالی‌ترین جایزه حکومت آمریکاست که به مهندسان و دانشمندان تعلق می‌گیرد. علاوه بر این او جوایز دیگری شامل جایزه ویکتور لامر(Victor k.Lamer) ، جایزه یونیلور و جایزه محقق جوان انجمن شیمی آمریکا و … را از آن خود کرده‌است. در سال ۲۰۰۷ توسط مجله ریوی یوتکنولوژی به عنوان یکی از محققان برتر جهان لقب گرفت. او به آموزش و پرورش دانشجویان و محققان علاقه زیادی دارد و به همین دلیل به عنوان منتور برجستهMIT  شناخته می‌شود. از طریق آموزش‌های او تعدادی زیادی از افراد به مراکز علمی مختلف مانند بیمارستان عمومی دانشگاه ماساچوست، بیمارستان بیگام وزنان و دانشگاه ایالت آریزونا و … راه یافتند.

ادامه دارد…

منابع :

http://www.tissueeng.net/lab/peopleDetail.php?id=424

https://lifeboat.com/ex/bios.ali.khademhosseini

More from نگار نصراللهی

زندگی‌نامه نیما ارکانی-حامد، کیهان‌شناس (قسمت اول)

کد خبر: Z_60527   زندگی‌نامه نیما ارکانی-حامد، کیهان‌شناس (قسمت اول)    نام :...
مشاهده مطلب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *