زندگی‌نامه ری کرزویل مخترع آمریکایی، آینده‌پژوه (قسمت سوم)

زندگی‌نامه ری کزویل مخترع آمریکایی

کد خبر: Z_60420

 

زندگی‌نامه ری کرزویل مخترع آمریکایی،  آینده‌پژوه (قسمت سوم)

نام : ری کرزویل  (Ray Kurzweil)

متولد: ۱۹۴۸

محل تولد: ایالات متحده آمریکا

تخصص: نویسنده، مخترع، دانشمند علوم کامپیوتری و آینده‌پژوه

ری کرزویل دریافت‌کننده مدال ملی نوآوری و فناوری آمریکا از رئیس‌جمهور وقت بیل کلینتون، برای کاهش روند پیری بدنش روزانه چندین قرص مصرف می‌کند.

ری کرزویل در ارتباط با آینده اختراعات می‌گوید: «به نظر من اکثر ابداعات و اختراعات به شکست برمی‌خورند، نه به این دلیل که در قسمت تحقیق و توسعه به‌خوبی مورد بررسی قرار نگرفته‌اند، بلکه به این خاطر که زمان ظهور آن ابداع و اختراع اشتباه بوده است. ابداع مانند موج‌سواری است. شما باید ظهور موج جدید را در درست‌ترین زمان پیش‌بینی کنید تا بتوانید موفقیت خود را تضمین کنید.»

کرزویل نویسنده هفت کتاب است که پنج تای آنها به‌عنوان پرفروش‌ترین‌ها شناخته می‌شوند. «عمرماشین معنوی» به ۹ زبان ترجمه شده است و پرفروش‌ترین کتاب آمازون بوده است. کتاب «انحصار نزدیک است» نیز از پرفروش‌های نیویورک‌تایمز بوده است. وب‌سایت او سالانه سه میلیون خواننده دارد.

کرزویل پیش‌بینی کرده است در سال ۲۰۳۰، مغز انسان قادر خواهد بود با فضای ابری ارتباط برقرار کند و در نتیجه، این امر به ما اجازه خواهد داد ایمیل‌ها و عکس‌ها را به‌صورت مستقیم به مغز ارسال کنیم و همچنین از تفکرات و خاطرات‌مان نسخه پشتیبان تهیه کنیم. او می‌گوید که این مساله از طریق نانوربات‌ها، ربات‌های کوچکی از رشته‌های DNA که در مویرگ‌های مغزی ما شنا خواهند کرد، میسر می‌شود.

کرزویل توسعه‌ مغزی، به شیوه‌ تفکری عمدتا غیرزیستی را گام بعدی در پیشرفت انسان‌ها می‌داند. این گام اهمیتی مانند یادگیری استفاده از ابزار در اجداد انسان‌ها دارد. در آینده مردم خواهند توانست بعضی از انواع موسیقی را بسیار عمیق‌تر از آنچه اکنون ما قادر به انجام آن هستیم، درک کنند که این خود به فردگرایی بسیار بیشتری در شخصیت‌های ما منجر خواهد شد. در سال ۲۰۳۰، هوش مصنوعی قادر خواهد شد که این نمونه‌های مشابه را بسیار شبیه به همان انسان اصلی ایجاد کند. آن موقع می‌توانیم در فکر استفاده از DNA آنها نیز باشیم. در سال‌های دهه ۲۰۳۰، ما قادر خواهیم شد نانوربات‌ها را به مغز انسان‌های زنده ارسال کنیم و خاطرات افرادی را که درگذشته‌اند، استخراج کنیم. آن موقع است که شما می‌توانید نمونه‌های مشابه را بسیار واقعی ارائه کنید.

 

 

منابع :

https://en.wikipedia.org/wiki/Ray_Kurzweil

http://www.zoomit.ir/2015/10/22/24781/ray-kurzweil-tiny-robots-in-our-brains/

More from نگار نصراللهی

عمر طولانی‌تر یا عمر سالم‌تر؟!

کد خبر:۶۰۶۰۸۵ تاریخ انتشار:۲۱ آگوست عمر طولانی‌تر یا عمر سالم‌تر؟! مواد شیمیایی...
مشاهده مطلب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *