یک رهبر جهانی در AI یک کمیته اخلاقی برای هوش مصنوعی ایجاد کرد

 

یک رهبر جهانی در AI یک کمیته اخلاقی برای هوش مصنوعی ایجاد کرد

کد خبر:۶۰۷۱۷۳

تاریخ انتشار: ۴ اکتبر ۲۰۱۷

 یک رهبر جهانی در AI یک کمیته اخلاقی برای هوش مصنوعی ایجاد کرد

DeepMind ایجاد یک گروه متمرکز جدید را در رابطه با پیامدهای اخلاقی هوش مصنوعی اعلام کرده است. هدف آن پاسخگویی به سوالات مهم در مورد تاثیری است که ممکن است فناوری بر روش زندگی ما داشته باشد. این شرکت قبلاً نشان داده است که هوش مصنوعی می‌تواند رفتارهایی را که ممکن است به عنوان “غریزه کشنده” توصیف شوند، بیان کند و برخی از آن‌ها در حال حاضر به دنبال روش‌هایی برای تسلیح کردن این فناوری هستند.

اصول اخلاقی و جامعه

انتظار می‌رود که هوش مصنوعی تاثیر قابل توجهی بر روی جامعه داشته باشد. به همین دلیل، DeepMind، یک شرکت تحقیقاتی که در حال حاضر تحت آموزش شرکت گوگل قرار گرفته، یک واحد اختصاصی جدید را برای پاسخگویی به سوالاتی درباره تاثیری که ممکن است فناوری بر روش زندگی ما بگذارد، در نظر گرفته است.

اصول اخلاقی و اجتماعDeepMind ، کارکنان شرکت و دیگر شرکت ها را که به طور منحصر بفرد به ارائه دیدگاه‌های مفید می پردازند، گرد هم می آورد. جفری ساکس، اقتصاددان و مشاور سابق سازمان ملل متحد، نیک بوستروم پروفسور هوش مصنوعی دانشگاه آکسفورد، و کریستینا فیگوئزر فرد کهنه کار و با سابقه در حوزه تغییرات اقلیمی از مشاوران انتخاب شده برای این گروه هستند.

در حال حاضر، این واحد ۸ کارمند شرکت DeepMind و۶ نفر از شرکت‌های دیگر را در بر دارد. تعداد کارمندان داخلی در کمیته تا سال آینده به ۲۵ نفر افزایش خواهد یافت.

رهبران گروه، ویتی هاردینگ و سن لگاسیک، همکاران خارجی را به عنوان “یک گروه معتبر از متفکران مستقل” در یک پست وبلاگ اعلام این ابتکار، توصیف کردند. “این افراد نه تنها برای تخصصی که به ارمغان می‌آورند ، بلکه برای تنوع اندیشه‌ای که نشان می‌دهند مهم هستند.” بیانیه را بخوانید.

مراقب باشید!

شرکت DeepMind هیچ راز محرمانه‌ای از جاه‌طلبیشان را برای ادغام هوش مصنوعی به تمام جنبه‌های زندگی ایجاد نکرده است. این پتانسیل فراگیر بودن یکی از دلایل ملاحظات روحی و اخلاقی فناوری است که باید بسیار جدی گرفته شود.

این شرکت قبلاً نشان داده است که هوش مصنوعی می‌تواند رفتارهایی را که ممکن است به عنوان “غریزه کشنده” توصیف شوند، بیان کند و برخی از آن‌ها در حال حاضر به دنبال روش‌هایی برای تسلیح کردن این فناوری هستند، بنابراین ما چطور انتخاب می‌کنیم که تنظیم هوش مصنوعی می‌تواند به معنای واقعی کلمه جزئی از زندگی یا مرگ باشد.

با این حال، تسلیحات هوش مصنوعی تنها یکی از مسائل اخلاقی زیادی است که مطرح شده است و در گذشته، DeepMind به دلیل سقوط جزئی در آنچه که بسیاری آن را استانداردهای مناسب در نظر می‌گیرند، مورد انتقاد قرار گرفته است. در ماه می سال ۲۰۱۶، این شرکت پس از آن‌که به آن‌ها دسترسی به اطلاعات سلامت محرمانه برای یک میلیون و ششصد هزار نفر در طول توسعه برنامه‌ای به نام Streams داده شد، در معرض آتش‌سوزی قرار گرفت.

موضوعاتی مانند اخلاق و اجتماع DeepMind بسیار مهم هستند. بدون نظارت، فن شناسان ممکن است بر آن‌چه که امکان‌پذیر است تمرکز کنند، نه آن‌چه که از لحاظ اخلاقی قابل قبول است، و این نوع تفکر می‌تواند در صورت عدم کنترل مشکلات عظیمی را ایجاد نماید.

 

منبع:

 

https://futurism.com/a-world-leader-in-ai-just-established-an-ethics-committee-for-artificial-intelligence/

More from فاطمه رهنما

دستاورد جدید این امکان را به ماشین‌ها می‌دهد تا رفتار مولکول‌ها را پیش‌بینی کنند

    کد خبر:۶۰۷۲۸۴ تاریخ انتشار: ۱۷ اکتبر ۲۰۱۷ دستاورد جدید این...
مشاهده مطلب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *