رنگ خورشیدی منبعی برای انرژی پاک

رنگ خورشیدی منبعی برای انرژی پاک

 

کد خبر: ۶۰۴۱۳۲

 

رنگ خورشیدی منبعی برای انرژی پاک

 

رنگ قدرتمند

برق‌رسانی به خانه‌ها با استفاده از انرژی پاک به دلیل رشد تعداد زیادی از تکنولوژی‌های نوین و بدیع آسان شده ست. برخی برنامه‌های دولتی به صاحبان منازل کمک می‌کند تا هزینه‌های مسکن خود را به کمک پنل‌های خورشیدی تولید کننده انرژی تامین کنند. در حال حاضر در نوآوری جدیدی در استرالیا آماده است تا انرژی را به روش جذاب‌تری تامین کند.

گروه محققان موسسه رویال ملبورن رنگی را ساخته‌اند که می‌تواند انرژی پاک تولید کند. این رنگ ترکیبی از تیتانیوم‌اکسید و مولیبدن‌ سولفید مصنوعی است.

بر اساس گزارشی که در وب‌سایت آر‌ ام‌ آی تی (RMAT) منتشر شد، این ماده انرژی خورشید و همچنین رطوبت را از هوای اطراف جذب می‌کند. سپس می‌تواند آب را به هیدروژن و اکسیژن بشکافد و هیدروژن را برای استفاده در سلول‌های سوختی یا تامین نیروی وسایل نقلیه ذخیره کند. دکتر توربن دنکه رهبر این گروه پژوهشی می‌گوید: “افزودن ماده جدید می‌تواند یک دیوار آجری را به دیواری برای برداشت انرژی تبدیل کند.”

آینده انرژی

اگرچه انتظار نمی‌رود این رنگ تا پنج سال آینده تجاری شود با این حال دنکه اطمینان دارد محصول نهایی قیمت کمی برای تولید خواهد داشت. وی همچنین ادعا می‌کند این رنگ در مناطق آب‌ و هوایی مختلف، از آب و هوای مرطوب تا آب و هوای گرم و خشک کارآمد خواهد بود. وی افزود: “در هر منطقه‌ای که بخار آب در هوای آن موجود باشد، حتی مناطق دورافتاده از آب نیز می‌توانند با این روش انرژی تولید کنند.”

این رنگ می‌تواند برای پوشش مناطقی استفاده شود که قادر به گرفتن نور خورشید کافی برای قرار دادن پنل‌های خورشیدی نیستند، استفاده شود. هر سطحی که می‌تواند رنگ آمیزی شود، نرده‌ها، سایبان‌ها و … می‌توانند به ساختاری برای تولید انرژی تبدیل شوند.

هنگامی که این ماده جدید به دست متقاضیان برسد و مراحل تجاری سازی را طی کند به یکی از فناوری‌های نوین در زمینه تولید انرژی تبدیل خواهد شد.

 

 

لینک:

https://futurism.com/a-new-solar-paint-lets-you-transform-your-entire-house-into-a-source-of-clean-energy/

کلمات کلیدی
More from ناهید عزیزی

جشنواره ایده‌پردازی هوایی و هوانوردی

کد خبر:R_60713 جشنواره ایده‌پردازی هوایی و هوانوردی تاریخ برگزاری  ۱۱ آذر ۱۳۹۶...
مشاهده مطلب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *