دیابت نوع یک و واکسن آن!

دیابت نوع یک و واکسن آن!

کد خبر:۶۰۵۰۸۳

 

دیابت نوع یک و واکسن آن!

 

دیابت نوع یک

پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۵۰، فقط در امریکا پنج میلیون نفر مبتلا به دیابت نوع یک تشخیص داده خواهد شد. این بیماری که بر روی کودکان و بزرگ‌سالان تاثیر می‌گذارد در حال حاضر قابل درمان و جلوگیری نیست. به ‌منظور مدیریت دیابت نوع یک، افراد با این شرایط باید به‌طور پیوسته بر سطح گلوکز خون خود نظارت داشته باشند و این سطح را به کمک تزریق انسولین، فعالیت و رژیم برای جلوگیری از به وجود آمدن پیامدهای ناگوار کنترل کنند.

مطالعات امروزی حاکی از آن است که دیابت نوع یک می‌تواند مربوط به‌نوعی عفونت ویروسی باشد. به همین دلیل برخی امکان ساخت نوعی واکسن برای این بیماری را پیشنهاد داده‌اند. پژوهشگران در فنلاند، حدود ۲۵ سال است که این ارتباط و امکان ساخت واکسن را آزمایش می‌کنند. پس از گذشت این مدت زمان طولانی، آن‌ها بر این باورند که گروه ویروسی را کشف کرده‌اند که می‌تواند موجب به وجود آمدن دیابت نوع یک باشد. به نظر می‌رسد که کار سخت آن‌ها نتیجه‌بخش بوده است و گروه نمونه اولیه واکسن را ساخته است و در سال ۲۰۱۸ تست‌های بالینی بر روی آن انجام خواهد شد.

آینده دیابت نوع یک

درحالی‌که بعید است این واکسن به‌سرعت دیابت نوع یک را درمان کند، با این حال اگر نتیجه آزمایش‌ها موفقیت‌آمیز باشد، تغییرات چشمگیری در آینده این بیماری به وجود خواهد آمد. تا این لحظه بیماران مبتلا به دیابت نوع یک ناگزیرند تا با هوشیاری بیماری خود را کنترل کنند. عوارض جانبی این بیماری درصورتی‌که به‌موقع تشخیص داده نشود و یا به‌درستی کنترل نشود می‌تواند منجر به حمله‌های قلبی، سکته مغزی، قطع عضو، نارسایی کلیه و حتی کوری شود.

این عوارض به‌طور مداوم افراد مبتلا به دیابت نوع یک را تهدید می‌کند. متاسفانه طبق صحبت‌های این تیم، این واکسن در درمان دیابت نوع یک موثر نیست، اما با این حال اگر در پیشگیری از این بیماری موفقیت‌آمیز باشد می‌تواند جان میلیون‌ها انسان را نجات دهد.

 

لینک:

https://futurism.com/a-vaccine-for-type-1-diabetes-is-headed-for-human-trials-in-2018/

کلمات کلیدی
More from ناهید عزیزی

آزمایش خون و تشخیص ساعت بدن

کد خبر: ۵۱۲۱۵۵ با کشف چگونگی خواندن ساعت بدن افراد توسط دانشمندان،...
مشاهده مطلب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *