دستگاه پوشیدنی ام‌آرآی

دستگاه پوشیدنی ام‌آرآی

کد خبر: ۶۰۴۲۱۲

 

دستگاه پوشیدنی ام‌آرآی

 

ام‌آر‌آی پوشیدنی

چه می‌شد اگر “دیدن” مستقیم مغز افراد دیگر امکان پذیر بود؟ به توانایی خواندن ذهن افراد دیگر با عنوان تله‌پاتی اشاره می‌شود که یکی از مفاهیمی است که در علم تخیلی فراوان است. با این حال یکی از مدیران سابق فیس‌بوک می‌گوید، می‌توان با فراهم کردن تکنولوژی مناسب توانایی دیدن ذهن افراد را تا حدودی امکان‌پذیر سازیم.

ماری‌لو‌جپسن یکی از افرادی است که در زمینه عملی کردن این ایده فعالیت می‌کند. او قبل از راه‌اندازی این  استارت‌آپ با نام اوپن واتر، رییس سابق تکنولوژی نمایش در اوکولوس بود. هدف این شرکت در حالی که بلندپروازانه است یک تئوری نسبتا ساده است و “آن خلق دستگاهی پوشیدنی است که ما را قادر می‌سازد تا عملکرد داخلی بدن و مغز را با وضوح بالا ببینیم.”

جپسن در مصاحبه‌ای با سی‌ان‌بی‌سی گفت: “من فکر نمی‌کنم عملی کردن این ایده به چند دهه زمان نیاز داشته باشد. تصور می‌کنم در کمتر از یک دهه شاید هشت سال عملی کردن این ایده امکان‌پذیر باشد.” این شرکت قصد دارد تعداد محدودی نمونه اولیه دستگاه را برای دسترسی اولیه شرکا تا سال آینده بسازد.

انسان + ماشین

تکنولوژی پوشیدنی ام‌آر‌آی می‌تواند به ویژگی مثبتی در زمینه تشخیص و درمان بیماری باشد. به طوری که با یک نگاه سریع، پزشک می‌تواند مشاهده کند چه فرآیندی در مغز انسان یا دیگر قسمت‌های بدن رخ می‌دهد.

اوپن واتر تنها شرکتی نیست که بر روی ابزاری مانند ماشین مغز انسان فعالیت می‌کند. در واقع فیس‌بوک نیز بر روی دستگاهی مشابه دستگاه جپسن کار می‌کند.

هم‌اکنون محققان وزارت دفاع امریکا  نیز بر روی پروژه‌هایی فعالیت می‌کنند که انسان‌ها را با ماشین‌ها ترکیب و تجهیز می‌کند.

 

 

لینک:

https://futurism.com/this-wearable-mri-device-could-help-us-read-minds/

 

کلمات کلیدی
More from ناهید عزیزی

رویداد چالش فناوری طراحی و ساخت نانو حسگرهای تشخیص مستمر گلوکز خون (برون تنی)

کد خبر:R_60826 رویداد چالش فناوری طراحی و ساخت نانو حسگرهای تشخیص مستمر...
مشاهده مطلب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *