جشنواره ایده‌پردازی هوایی و هوانوردی

جشنواره ایده‌پردازی هوایی و هوانوردی

کد خبر:R_60713

جشنواره ایده‌پردازی هوایی و هوانوردی

تاریخ برگزاری  ۱۱ آذر ۱۳۹۶
محل برگزاری  تهران- تهران
حوزه کاری  هوافضا- هوانوردی- صنعت هواپیمایی

طرح برگزاری ‘نخستین جشنواره ایده‌پردازی هوایی و هوانوردی’ به منظور پرورش ایده‌های نو و خلاقیت‌ در حوزه هوایی و هوانوردی، حرکت به سمت کاربردی‌سازی ایده‌های خلاقانه و تجاری‌سازی و ایجاد ارتباط پویا بین نیازهای روز کشور و فعالیت‌های نخبگان در دانشگاه، به همت ستاد هوایی و هوانوردی با همکاری اداره کل امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.
ایده بازار موجود بستری را فراهم می‌کند تا اندیشه‌های نو، افکار تازه، ابداعات و اختراعات پژوهشگران جوان در درجه اول مورد توجه قرار گیرد و با معرفی ضرورت علوم هوایی و هوانوردی، زمینه‌ساز ترویج این علم و حضور علاقه‌مندان این حوزه گردد. در گام بعد پدیده‌ها و افراد سرآمد کشف و از پتانسیل آنان به‌درستی استفاده خواهدشد. طرح‌ها مورد بازبینی و داوری قرار می‌گیرند و با استمرار و دائمی کردن این جشنواره انگیزه‌ای برای محققان و پژوهشگران داخلی فراهم خواهدشد.
مهلت ارسال ایده‌ها در این جشنواره تا ۱۵ آبان سال ۱۳۹۶ می‌باشد. افراد علاقه‌مند به شرکت در مسابقه باید خلاصه‌ای از ایده خود را به سایت ارسال کنند. محتوای ایده‌های ارسالی باید به گونه‌ای باشد که نظر داوران را جلب کند و همچنین افراد باید در این خلاصه ذکر کنند که آیا ایده قابلیت تجاری شدن دارد یا خیر.
ازجمله حامیان این رویداد ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دانشگاه تهران و بنیاد غیر دولتی توسعه علوم و فناوری‌های هوافضا می‌باشند.
محورهایی که در این رویداد به آن‌ها پرداخته خواهد شد شامل موارد زیر است.
۱.  سیستم‌های کنترل گروهی پهبادها
۲.   توسعه سیستم‌های پیشرانش
۳.  تغییر طراحی ظاهری وسایل پرنده
۴.   بهینه‌سازی مصرف سوخت
۵.   کاربردهای نوین وسایل پرنده
۶.   کاربردهای فناوری‌های نوین در طراحی هواپیما
۷.  افزایش دقت در پردازش تصویر در شناسایی هدف
۸.  و ایده‌های آزاد خلاقانه در صنعت هوایی کشوری
هزینه شرکت در این رویداد و ثبت ایده برای افراد صدهزار تومان می‌باشد و افرادی که بدون ثبت ایده تمایل به شرکت در جشنواره داشته باشند می‌توانند به‌صورت رایگان در  رویداد شرکت کنند.

منبع:

  https://ideasbazar.ut.ac.ir/

Tags from the story
, ,
More from ناهید عزیزی

دومین کنفرانس شیمی سبز و پایدار

کد خبر: R60118 نام رویداد: کنفرانس شیمی سبز و پایدار نوع رویداد:...
مشاهده مطلب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *