تولید موفقیت آمیز واکسن ابولا

تولید موفقیت آمیز واکسن ابولا

کد خبر:۶۰۷۱۷۵

تاریخ انتشار: ۱۰ اکتبر ۲۰۱۷

تولید موفقیت آمیز واکسن ابولا

پژوهشگران  دانشگاه لندن در سنت جورج بیان کردند که واکسن ابولا برای کودکان نیز همانند  بزرگسالان موفقیت آمیز است و پاسخ ایمنی مناسبی دارد.

بدترین شیوع بیماری ابولا  منجر به آلوده شدن ۲۸،۶۰۰ نفر تا سال ۲۰۱۶  و کشته شدن ۱۱،۳۰۰  تن در سراسر جهان شد. شیوع گسترده این بیماری، منجر شد متخصصان دارویی و سازمان بهداشت جهانی اقدامات ضروری را برای جلوگیری از شیوع آن انجام دهند که در میان آنها راهکارهای زیادی برای تولید واکسن آبولا نیز ارایه شده بود. .این سازمان کلینیک های درمانی را وادار به استفاده از واکسن تا پایان سال ۲۰۱۵ کرد. این امر منجر به  اقدام فوری متخصصان پزشکی در سراسر جهان برای مبارزه با این بیماری ویرانگر شد. که یکی از این برنامه ها تولید و ارتقاء واکسن آبولا برای جلوگیری از بروز این بیماری بود.چرا که واکسن در بسیاری از موارد میتواند باعث ریشه کن شدن بیماری شود. پروفسور سنجیو کریشنا از موسسه عفونت و ایمنی دانشگاه لندن در سنت جورج، بیان کرد: «یک شیوع بی سابقه ابولا نشان داد که چگونه ممکن است همکاری ارگان های غیر دولتی، دانشگاهیان، صنعت گران و تامین کنندگان در زمان بحران دارویی نتیجه رضایت بخشی داشته باشد. ما همچنان برای بهبود تهیه واکسن و ارتقاء آن و تحویل آن به مناطقی که به واکسن نیاز دارند  و زیرساخت های مناسبی ندارند تلاش می کنیم و به نیروهای متخصصی نیز نیاز داریم.

این واکسن که با نام علمی rVSV-ΔGP-ZEBOV شناخته می شود بر روی کودکان و نوجوانان  با دوز پایین تر امتحان شده است. و نتیجه قابل قبولی داشته است.  این واکسن حاوی یک قسمت غیر عفونی از یک ژن از ویروس ابولا Zaire است.

او همچنین خاطر نشان کرد: در جامعه ای که در گذشته بیماری ابولا شیوع پیدا کرده است، باید از دوز پایین واکسن استفاده شود چرا که در بدن این افراد، در گذشته آنتی بادی های این ویروس منتشر شده اند. سازمان بهداشت جهانی، این واکسن را به عنوان گزینه مناسبی برای عدم شیوع آبولا در آفریقا نامزد کرده است.

آزمایشات بالینی در دانشگاه تیبینگن در آلمان رهبری شد و توسط پروفسور پیتر کرمنر با همکاری موسسه CERMEL مورد حمایت و همکاری قرار گرفته است.

پروفسور کریشنا در میان جمعی از کارشناسان به نام VEBCON در نشستی که در اوت ۲۰۱۴ در ژنو برگزار شد، برای بحث در مورد بحران EVD، راهکارهایی را ارایه داده است و در حال حاضر به عنوان یک مشاور علمی در این زمینه مشغول فعالیت است.

 

منبع لینک خبر:

https://www.sciencedaily.com/releases/2017/10/171006142352.htm

 

کلمات کلیدی
, , , ,
More from سیده فاطمه حسینی

علت بیماری لوپوس کشف شد

کد خبر: ۶۰۶۲۰۳ تاریخ انتشار: ۱۷ جولای ۲۰۱۷ گروهی از محققان موسسه تحقیقات پزشکی...
مشاهده مطلب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *