تستی برای تشخیص سرطان قبل از بروز نشانه ها!

تستی برای تشخیص سرطان قبل از بروز نشانه ها

کد خبر: ۶۰۵۰۸۲

 

تستی برای تشخیص سرطان قبل از بروز نشانه ها!

 

ساده و غیر تهاجمی

پژوهش بر روی سرطان یکی از پرتکاپوترین مباحث در تکنولوژی  پزشکی است و با این حال هنوز یکی از عوامل مرگ در جهان است. در حالی که روش‌های درمانی برای سرطان وجود دارد، این درمان‌ها معمولا فشار زیادی برای بدن ایجاد می‌کنند و همچنین همیشه موثر نیستند. اما اگر از همه‌ی این مسائل با استفاده از تستی ساده و غیرتهاجمی پیشگیری شود چه اتفاقی رخ می‌دهد؟ محققان موفق شده‌اند به توسعه این گونه روشی نزدیک شوند.

طبق مطالعه‌ای که در Journal of Clinical Oncology  منتشر شد و در گردهمایی سالانه جامعه امریکا بیان شد، تکنولوژی برای آزمایش سرطان سال‌ها قبل از بروز نشانه‌ها نتایج امیدوار کننده‌ای را در مراحل ابتدایی داشته است. به این تکنولوژی که با عنوان بیوپسی مایع به آن اشاره می‌شود، خون را برای ردیابی دی‌ان‌ای رها شده توسط تومورها بررسی می‌کند.

تشخیص دقیق

نتیجه این تحقیقات بر مبنای آزمایش بر روی ۱۲۴ نمونه سلول‌های سرطان ریه، سرطان سینه و پروستات است که از خون و بافت بیماران تهیه شده است. با بررسی ۵۰۸ ژن جهش یافته مختلف، آن ها ۸۶۴ تغییر ژنتیکی را در نمونه‌های بافتی تشخیص دادند و ۷۳ درصد از این تغییرات در نمونه‌های خونی نیز یافت شد. حداقل یک جهش در هردوی بافت سرطانی و نمونه‌های خون در ۸۹ درصد از بیماران مشاهده شد.

بیوپسی مایع روشی امیدوارکننده است به طوری که توسط جف بزوس و بیل گیتس تامین مالی می‌شود.

 

لینک:

https://futurism.com/aa-new-test-could-detect-cancer-years-before-symptoms-show/

 

کلمات کلیدی
More from ناهید عزیزی

آزمایش خون و تشخیص ساعت بدن

کد خبر: ۵۱۲۱۵۵ با کشف چگونگی خواندن ساعت بدن افراد توسط دانشمندان،...
مشاهده مطلب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *