ارتباط مغز با مغز از هند تا فرانسه؛ چگونه تلپاتی انجام می شود

ارتباط مغز با مغز از هند تا فرانسه

کد خبر:۶۰۵۲۱۷

 

ارتباط مغز با مغز از هند تا فرانسه؛ چگونه تلپاتی انجام می شود

 

این هنوز تلپاتی ذهنی حقیقی نیست اما  یک تیم تحقیقاتی بین المللی از انتقال موفقیت‌آمیز اطلاعات مغز به مغز بین دو انسان را گزارش می‌کند دانشمندان از ایالت متحده، فرانسه و اسپانیا  ذکر کرده‌اند  که از کامپیوترها و اینترنت بهره برده‌اند تا اطلاعات را به تست دهنده‌ها در فرانسه و هند که ۵ هزار مایل با یکدیگر فاصله دارند ارسال کنند بدون اینکه تست دهنده تحت هیچ آزمایشی قرار گیرند.

آلوارو پاسکال لیون پروفسور عصب‌شناسی در مدرسه پزشکی هاروارد و نویسنده‌ی مشترک در این تحقیق می‌گوید: “ما می‌خواستیم بفهمیم که آیا امکان ارتباط مستقیم بین ۲ شخص با استفاده از خواندن فرایند ذهنی‌شان ممکن است یا خیر؟ این فرآیند با خواندن فعالیت مغز نفر اول و انتقال آن به مغز نفر دوم انجام می‌شود. این فرآیند از فاصله‌ی دور انجام می‌گیرد و از مسیرهای ارتباطی حال حاضر بهره می‌برد.

در این فرآیند از دستگاه الکتروانسفالوگرام متصل به اینترنت و ترانس‌های مغناطیسی شبیه‌سازی شده استفاده می‌شود که در آن از القای الکترومغناطیسی برای شبیه‌سازی بیرونی مغز بهره می‌گیرد. محققین گزارش کرده‌اند که این فرآیند، انتقال اطلاعات از یک مغز به مغز دیگری را ممکن می‌سازد.

الکترودها به پوست سر یکی از تست دهنده‌ها متصل شده تا سیگنال‌های الکتریکی که در مغز تست دهنده زمانی که او به یک کلمه‌ی خاص فکر می‌کند را تشخیص دهد. سپس سیگنال از طریق اینترنت به ۳ تست دهنده‌ی دور به عنوان دریافت کننده‌ها انتقال داده می‌شوند. دریافت کننده‌ها نیز به یک ارتباط کامپیوتر و مغز مشابه ارسال کننده‌ها متصل هستند. دریافت کننده‌ها قادر به شناسایی کلمه‌ای  که ارسال کننده به آن فکر می‌کرد، بودند. این فرایند دقیقا از طریق تعامل مغزی برقرار شده بود و هیچ سرنخ حسی در مورد این ارتباط وجود نداشت.

محققین ادعا می‌کنند که “این  آزمایش امکان پیشرفت یا آسان کردن روش‌های ارتباط سنتی مبتنی بر زبان و حرکت را فراهم می‌آورد و کاربران بسیاری خواهد داشت. برای مثال یکی از کاربردهای این تلپاتی می‌تواند برقراری ارتباط با بیمارهای که سکته کرده‌اند باشد.”

محققین ادامه دادند: “در آینده‌ای نه چندان دورکامپیوترها به طور مستقیم و به راحتی با مغز انسان ارتباط برقرار خواهند کرد و از هر دو ارتباط مغز با مغز و مغز با کامپیوتر حمایت خواهد شد. این به این معناست که روزی شخصی با دیگری بدون استفاده از زبان گفتاری یا نشان دادن زبانی احساسات، ارتباط برقرار خواهد کرد. مانند همه‌ی تکنولوژی‌های دیگر موارد اخلاقی و معنوی نیز باید مورد توجه قرار گیرد. استفاده‌ی رایج از ارتباطات مغز به مغز انسان  امکان‌های جدیدی را برای روابط بین انسان‌ها به وجود می‌آورد و دلالت‌های اجتماعی وسیعی را می‌سازد که نیازمند پاسخ‌های قانونی و اخلاقی می‌باشد.”

در این تحقیق، محققین از مرکز پزشکی بث اسراییل دیکانس،  یک استاد دانشگاه از دانشکده ی پزشکی هاروارد با محققین از استارلب بارسلونا در اسپانیا و آکسیلم رباتیک در استراسبرگ، فرانسه همکاری کردند.

 

منبع:

http://www.techtimes.com/articles/14888/20140904/brain-to-brain-communication-from-india-to-france-how-telepathy-is-mastered.htm

More from مهدیه گواه

نزدیک شدن به رویای ارتباط مغز با مغز

کد خبر:۶۰۵۲۱۶ نزدیک شدن به رویای ارتباط مغز با مغز   یک...
مشاهده مطلب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *