آمازون به دنبال تکنولوژی برای تولید غذای فرآوری شده

آمازون به دنبال تکنولوژی برای تولید غذای فرآوری شده

کد خبر:۶۰۵۲۲۱

 

آمازون به دنبال تکنولوژی برای تولید غذای فرآوری شده است که وعده‌های خوشمزه‌ای را تولید کند، بدون این که برای نگه‌داری نیازمند انجماد باشد.

آمازون گزارش داد که تکنولوژی غذایی نوظهوری را آزمایش می‌کند که مخصوصا برای ارتش ایالات متحده طراحی شده است. این تکنولوژی این امکان را می‌دهد غذا‌های آماده کامل، بدون نیاز به انجماد نگه‌داری و فروخته شوند.

سرعتی که آمازون خود را تبدیل به یک شرکت تولید مواد غذایی کرد شگفت‌انگیز است. در روز جمعه خبرگزاری رویترز گزارش داد که آن‌ها در حال مذاکره با یک استارت‌آپ به اسم ۹۱۵Labs برای تکنولوژی MATS (سیستم استریل‌کننده به کمک امواج مایکرویو) آن‌ها می‌باشد. امکان استفاده از این تکنولوژی در محصولات آینده وجود دارد. براساس گزارش، آمازون می‌تواند این موادغذایی را به عنوان بخشی از سرویس Amazon Fresh خود، به وسیله سیستم ارسال و یا حتی به‌طور مستقیم از مراکز تهیه آن‌ها به فروش برساند.

حامیان تکنولوژی، خصوصا تکنولوژی‌های بومی ایالت واشنگتن، ادعا می‌کنند که این غذاهای آماده، می‌توانند همان عطر و طعم غذاهای تازه و داغ و یا غذاهای گرم‌شده را داشته باشند، چیزی که من ترجیح می‌دهم اجازه دهم اول بقیه آن‌ را تایید کنند. اگر این مساله دست باشد، در این‌صورت می‌تواند مسیر جدیدی را برای آمال و آرزوهای آمازون در زمینه غذایی بگشاید، مسیری که با درآمد ۱۳.۷ بیلیون دلاری تخمینی برای آن بسیار بزرگ برآورد شده است.

براساس گزارشات ۹۱۵ Labs، زمانی که غذاهای فرآوری شده متداول برای فروش آماده شدند، محصولات در بسته بندی‌های خلا و دمای بالا حرارت داده می‌شوند تا پاتوژن‌ها از بین بروند، و همچنین لازم است تا طعم دهنده‌های مصنوعی و نمک به آن‌ها اصافه شود. به عبارت دیگر، آن‌ها این تکنیک را این‌گونه شرح می‌دهند:

«در روش MATS به صورت همزمان غذای بسته‌بندی شده در آب داغ برای استرلیزه کردن غوطه‌ور می‌شود و به وسیله امواج مایکرویو در فرکانس ۹۱۵ مگاهرتز گرما داده‌ می‌شود. از این طریق پاتوژن‌ها از بین می‌روند و میکروارگانیسم‌ها در عرض چند دقیقه نابود می‌شوند. این روش ابداعی مواد مغذی، رنگ، بافت و طعم غذا را حفظ می‌کند، در حالی که عمر مفید آن را در حد غذا‌های فرآوری شده معمول طولانی نگه می‌دارد.»

آمازون از اظهار نظر به رویترز در جواب نقشه‌هایش برای تکنولوژی MATS خودداری کرده‌است، تکنولوژی‌ای که مقدماتی به نظر می‌رسد. این تکنولوژی باید عملا غذاهایی را تهیه کند که طعمی به خوبی غذاهای پخته شده داشته باشند، یا حداقل بهتر از استانداردهای شما برای غذای بسته‌بندی فرآوری شده. خیلی دشوار نخواهد بود که ببنیم این محصول راه خود را به خط تولید آمازون باز خواهد کرد.

 

لینک خبر:

https://goo.gl/dvkKFZ

More from علی محمدی

مهارت جدید الکسا به جدا کردن زباله‌های غذا

  کد خبر: ۶۰۶۰۱۱ مهارت جدید الکسا به جدا کردن زباله‌های غذا...
مشاهده مطلب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *